دانش آی آر
آخرين اخبار سينما تاريخ 1398/01/24
تعداد بازدید : 185

دیزنی قیمت و زمان عرضه‌ی سرویس استریم دیزنی پلاس را اعلام کرد

دیزنی اعلام کرد که سرویس استریم خود را با هزینه‌ی عضویت ماهانه 7 دلار یا سالانه 70 دلار به کاربران عرضه خواهد کرد. آن‌ها عرضه‌ی برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های جدید و کلاسیک را برای سرویس خود در نظر دارند. زیرمجموعه‌ها و تولیدکننده‌های مستقل متعددی در این مسیر با غول سرگرمی همکاری خواهند کرد تا سلطه‌ی نتفلیکس را بر بازار رسانه و سرگرمی، به چالش بکشند.

تاریخ عرضه‌ی سرویس عضویت ماهانه‌ی دیزنی به‌نام +disney نیز توسط شرکت اعلام شد. علاقه‌مندان به محتوای انحصاری شرکت و عاشقان این برند قدیمی صنعت سرگرمی، می‌توانند از 12 نوامبر سال جاری میلادی (21 آبان 98) از خدمات سرویس استریم آن بهره‌مند شوند. تقریبا تمامی بازارهای بزرگ جهان، برای ارائه‌ی اولیه‌ی سرویس دیزنی، در نظر گرفته شده‌اند.

در سرویس استریم دیزنی، علاوه‌بر محتوای انحصاری این شرکت، تولیداتی از دنیای ابرقهرمانی مارول، استاروارز، تولیدکننده‌ی مشهور داستان اسباب‌بازی یعنی پیکسار و نشنال جئوگرافی نیز ارائه خواهد شد. به‌علاوه، سری کامل سریال the simpsons هم در برنامه‌های دیزنی برای سرویس جدید قرار دارد.

والت دیزنی

مدیر اجرایی دیزنی، باب ایگر در زمان اعلام خبر تاریخ رونمایی از سرویس شرکت گفت:

ما استراتژی کاملا تهاجمی را به کار خواهیم گرفت. برای موفقیت در مسیر پیش رو، باید کاملا جدی و با بهره‌گیری از همه‌ی منابع، حرکت کنیم.

دیزنی پیش‌بینی کرده 60 تا 90 میلیون نفر به عضویت سرویس آتی‌اش دربیایند و همچنین، سوددهی آن را نیز در سال 2024 تخمین زده است. برنامه‌ریزی برای سرمایه‌‌گذاری، حدود یک میلیارد دلار در سال 2020 اعلام شد که در سال 2024 نیز 2 میلیارد دلار دیگر به آن تزریق می‌شود.

دیزنی از حداکثر توان و منابع برای ورود به رقابت استریم استفاده می‌کند

تحلیل‌گران وال استریت، هزینه‌ی سرویس دیزنی را کمتر از 7.5 دلار در ماه تخمین زده‌اند. قیمت‌ اعلام شده از سوی خود شرکت نیز نوید جذب کاربران را می‌دهد. درواقع، تحلیل‌گران می‌گویند قیمت اعلام شده، بسیار قابل‌قبول و منصفانه است و می‌تواند کاربران زیادی را به عضویت تشویق کند. یکی از تحلیل‌گران اعتقاد دارد دیزنی با تمام قدرت به رقابت وارد می‌شود و تصمیم دارد تا با سرعت و شدت هرچه بیشتر، سهم قابل توجهی از بازار رسانه و سرگرمی را در اختیار بگیرد.

دیزنی برای افزایش حداکثری کاربران هدف خود و توزیع محتوا در بخش‌های گوناگون، با شرکت‌های متعددی قرارداد همکاری امضا کرده است. آن‌ها با roku و سونی وارد همکاری شده‌اند تا +disney را در دستگاه‌های استریم و همچنین کنسول‌های بازی ارائه کنند. به‌علاوه، ارائه‌ی گسترده‌ی دیزنی پلاس در تلویزیون‌های هوشمند، تبلت و دیگر دستگاه‌های مشاهده‌ی محتوا نیز در برنامه‌ریزی‌های شرکت قرار دارد. البته، در اخبار منتشرشده، اشاره‌ای به ارائه‌ی دیزنی پلاس در سرویس ویدئویی آتی اپل نشده است.

سرویس استریم ویدیویی والت دیزنی

اعلام خبر قیمت و تاریخ عرضه‌ی دیزنی پلاس، در مرکز بربانک دیزنی در کالیفرنیا طی مراسمی با حضور تحلیل‌گران وال استریت انجام شد. در این مراسم، ویدئویی با اشاره به گستردگی بسیار زیاد محتوای موجود در سرویس، پخش شد. کلیپ‌های متعددی از برنامه‌های تلویزیونی از frozen گرفته تا the lion king و avatar و the sound of music در ویدئوی دیزنی گنجانده شده بود.

دیزنی پلاس، 21 آبان رونمایی می‌شود

ایگر، قبلا به تحلیل‌گران وال استریت اعلام کرده بود که قرارداد همکاری‌اش را با دیزنی، پس از سال 2021‍ تمدید نخواهد کرد. او با هیئت‌مدیره هم مذاکراتی انجام داد تا به‌دنبال جانشین برای سمت مدیرعاملی باشند. به‌هرحال، تغییر رویه‌ی دیزنی (مشهور به mouse house) از پایگاه قدرتمندی در حوزه‌ی تلویزیون، به غولی در صنعت استریم آنلاین، شاید آخرین اقدام و یادگار ایگر در این شرکت باشد.

رشد جهانی

مدیران اجرایی دیزنی، برنامه‌های توسعه‌ای بیشتری علاوه‌بر دیزنی پلاس برای شرکت خود دارند. ارائه‌ی سرویس استریم ویدئو‌ی ورزشی +espn به آمریکای لاتین و همچنین توسعه‌ی بین‌المللی سرویس hulu، مخصوص مخاطبان بزرگسال، از برنامه‌های توسعه‌ای مهم هستند.

دیزنی پیش‌بینی می‌کند که تعداد مشتریان سرویس hulu تا سال مالی 2024 به 40 تا 60 میلیون نفر برسد و در سال 2023 یا 2024، سوددهی را در بازار آمریکا تجربه کند. این سرویس اکنون 25 میلیون عضو دارد و ضرر 1.5 میلیاردی برای سال مالی کنونی، برای آن پیش‌بینی شده است.

استریم ویدیو

به‌هرحال، رویکرد کنونی دیزنی، پاسخی به روند ایجاد شده برای شبکه‌های کابلی خواهد بود. کاهش سرویس‌های کابلی در کشورهای متعدد جهان، شبکه‌ی ورزشی espn آن‌ها و تعدادی دیگر از شبکه‌ها را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد. همچنین، ظهور و گسترش نتفلیکس، تهدیدهایی جدی را برای آن‌ها ایجاد کرد. غول رسانه‌ای سیلیکون‌ولی، 139 میلیون کاربر در سرتاسر جهان دارد و تنها 12 سال از عمر آن می‌گذرد.

دیزنی، زمانی به بازار استریم ویدئو وارد می‌شود که مخاطبان، با انتخاب‌های متعددی در آن مواجه هستند. همین انتخاب‌های متعدد، هزینه‌های ماهانه‌ی گوناگونی را هم در حوزه‌ی سرگرمی‌های دیجیتال به آن‌ها تحمیل می‌کند. درکنار همه‌ی بزرگان، نام اپل و وارنرمدیا (زیرمجموعه‌ی at&t) هم به چشم می‌خورد که برنامه‌هایی جدی برای جذب مخاطب دارند.

غول قدیمی دنیای سرگرمی، برای افزایش دارایی‌های خود در حوزه‌ی محتوا، اخیرا خریدهایی را از شرکت بزرگ فاکس قرن 21 انجام داده که که از میان آن‌ها می‌توان به avatar و سری‌های مرتبط با آن اشاره کرد.

دیزنی، قبلا فیلم‌های جدیدی از جمله black panther و beauty and the beast را به سرویس استریم نتفلیکس فروخته بود که بلافاصله پس از اکران در سینماها، در آن شبکه پخش شد. همکاری این دو شرکت در سال جاری میلادی به پایان رسید تا دیزنی، سرویس انحصاری خود را با محتوای اختصاصی‌اش، تغذیه کند. هزینه‌ی حفظ برنامه‌ها برای پلتفرم خود شرکت تا پایان سال مالی جاری نیز 150 میلیون دلار بیان شد.

دیزنی

دیزنی پلاس، بخشی از برنامه‌های خود را از کتابخانه‌ی عظیم محتوای کلاسیک شرکت، فیلم‌های خانوادگی قدیمی، تأمین می‌کند. به‌علاوه، محتوای اختصاصی ویژه‌ی آن‌ها همچون سریالی مبتنی بر استاروارز به‌نام the mandalorian، سریالی متمرکز بر فیلمی از مارول به‌نام loki و سریال انیمیشنی monsters at work مبتنی بر فیلم شاهکار دیزنی، monsterts inc به فهرست محتوای دیزنی پلاس افزوده خواهند شد.

برخی از فیلم‌های انحصاری دیزنی همچون بازسازی lady and the tramp، به‌صورت اختصاصی برای اپلیکیشن دیزنی پلاس عرضه خواهند شد. طبق گفته‌ی مدیران اجرایی شرکت، دیگر برنامه‌های جدید نیز پس از اکران در سینماها و همچنین پایان فروش در شبکه‌ی نمایش خانگی، به سرویس اضافه می‌شوند. 

www.zoomit.ir
 

بررسی تریلر جدید، ویدیوها و نظریه‌های فیلم avengers: endgame

ادامه این مطلب ممکن است بخش‌هایی از اتفاقات فیلم avengers: endgame را برای شما فاش کند

.

.

.

مارول استودیو تریلر کوتاه و جدیدی از فیلم avengers: endgame (اونجرز: پایان بازی) را منتشر کرد که این تریلر حاوی تصاویر جدید بسیاری از اتفاقات این فیلم مورد انتظار بوده است. در این تریلر شاهد ملاقات و اتحاد مجدد تونی استارک و استیو راجرز بودیم و همچنین نمای بهتری از اتفاقات قسمت چهارم فیلم avengers (اونجرز) را به ما ارائه داد که حاوی نکات جالبی نیز است. علاوه‌بر این، در این تریلر شاهد بازگشت تانوس نیز هستیم که سرانجام قرار است با اعضای اصلی اونجرز و دیگر اعضایی که به آن اضافه شده‌اند، مواجه شود. همچنین مارول در نمایشگاه سینماکان 2019 و در حاشیه پنل والت دیزنی، دو ویدیو از این فیلم را منتشر کرده که یکی از این دو ویدیو اخیرا به‌صورت رسمی منتشر شده است. اولین ویدیو در مورد وضعیت تونی استارک و نبیولا پس از حوادث است که زمان شروع اتفاقات را نیز تایید می‌کند. همچنین ویدیو دوم نیز که به‌تازگی به‌صورت رسمی نیز منتشر شده، شاهد لحظات آغازین این فیلم هستیم که ظاهرا قرار است در همان ابتدای فیلم شاهد رویارویی دوباره اونجرز با تانوس باشیم که البته بسیار بعید است در این مأموریت موفق شوند. علاوه‌بر این، چند نظریه نیز اخیرا منتشر شده که در ادامه این مقاله به این تریلر کوتاه، دو ویدیو و مهم‌ترین نظریه‌ها خواهیم پرداخت.

avengers: endgame

تریلرهای فیلم avengers endgame حاوی تصاویر دستکاری و غیر واقعی زیادی است

سومین تریلر با صحبت بروس بنر در مورد ماموریتی که احتمالا در ابتدای فیلم مشاهده می‌کنیم، آغاز می‌شود. او می‌گوید که اگر می‌خواهند این مأموریت را انجام دهند باید با تعداد کم انجام شود که وار ماشین در جواب به نظر می‌رسد که می‌گوید چون او (تانوس) همه دوستان آن‌ها را کشته است. این صحنه که البته نسخه کامل‌تر آن را نیز مشاهده کردیم، نشان می‌دهد که فیلم avengers: infinity war به چه میزان روی هر شخصیت از جمله بروس بنر تاثیر گذاشته است. بااین‌حال، در ابتدای مقاله بهتر است بگوییم که اخیرا جو روسو، یکی از دو کارگردانی فیلم avengers: endgame تایید کرده که تریلرها حاوی تصاویر غیر واقعی و ساختگی بسیاری هستند و باید با تردید بیشتری به هر صحنه توجه کرد.

avengers: endgame

تریلر کوتاه جدید فیلم endgame ممکن است نظریه سفر در زمان را تایید کند

در ادامه شاهد تجدید دیدارهای دوباره هستیم که سرانجام مارول خیال بسیاری از طرفداران را راحت کرد. بدون شک شگفت زده نخواهیم شد که تونی و نبیولا با همکاری هم فضاپیمای بناتار را تعمیر کرده باشند و حال به زمین بازگشته‌اند. این تصاویر حداقل اکنون نشان می‌دهد که برخلاف نظریه‌ها، پپر پاتز قرار نیست به کمک تونی با لباس رسکیو بشتابد و در مقر اونجرز قرار است پس از مدت‌ها با تونی استارک ملاقات کند که قطعا می‌تواند یکی از صحنه‌های احساسی فیلم نیز باشد، اما در یک صحنه متفاوت شاهد دیدار مجدد نبیولا با راکت راکون هستیم که آخرین دیدار آن‌ها به فیلم guardians of the galaxy vol. 2 باز می‌گردد. روابط این دو شخصیت هیچگاه با یکدیگر خوب نبوده، اما این بدان معنا نیست که آن‌ها نمی‌توانند اختلافات را کنار بگذارند. ظاهرا راکت بالاخره از سرنوشت دیگر دوستان خود با خبر شده و حداقل این صحنه نشان می‌دهد که قرار نیست روابط پر تنشی بین آن‌ها شاهد باشیم و هر دو سوگوار هستند. 

avengers: endgame

پس از آن شاهد یک ظاهر متفاوت دیگر از کلینت بارتون هستیم! در طول دو تریلر، یک تبلیغ تلویزیونی و این تریلر کوتاه، شاهد ظاهرهای متفاوت این شخصیت بودیم که حال این تصویر نشان می‌دهد که بارتون خالکوبی اسکلت یک سامورایی را در بازوی خود ثبت کرده که درواقع این موضوع به تبدیل شدن این شخصیت از هاوک آی به رونین حکایت دارد. درواقع در دنیای کامیک نیز زمانی‌که بارتون به رونین تبدیل شد، چنین خالکوبی را روی بازوی خود ایجاد کرد و حال به نظر می‌رسد که مارول تا بیشترین حد امکان تصمیم داشته تا شخصیت رونین را در این فیلم به تصویر بکشد. 

avengers: endgame

در طول تریلر شاهد تجدید دیدارهای برخی از شخصیت‌ها هستیم

اما در یک صحنه بسیار مهم در تریلر شاهد مکالمه تونی استارک با استیو راجرز هستیم که استارک به راجرز می‌گوید که تو به من اعتماد داری که راجرز نیز پاسخ مثبت می‌دهد. اگرچه جو روسو در یک مصاحبه گفته این تصویر در فیلم وجود ندارد! اما اعتقاد داریم که این صحنه یا ممکن است در فیلم تفاوت داشته باشد یا تنها قصد او سرکار گذاشتن این خبرنگار بوده است. در هر حال اولین دیدار استارک راجرز با استارک پس از حوادث فیلم captain america: civil war می‌تواند بسیار جالب باشد. بااین‌حال، این صحنه ما را به یاد تصاویر پشت صحنه می‌اندازد که در دی ماه 96 فیلم‌برداری شده بود. ظاهر راجرز و استارک و حتی صحنه کاملا یکسان است، اما لباس کاپیتان آمریکا در این دو صحنه کاملا متفاوت است. حتی اگر به لباس راجرز دقت کنیم، متوجه می‌شویم که این لباس با لباس او در فیلم avengers: endgame نیز تفاوت دارد و درواقع ظاهرا این لباس ترکیبی از لباس این شخصیت در فیلم avengers: infinity war و لباس دیگرش در فیلم captain america: the winter soldier است. بااین‌حال، اگر به تصاویر پشت صحنه بازگردیم، شاهد اسکن موشن کپچر نیز هستیم. پس این احتمال وجود دارد این تصویر در فیلم بسیار تفاوت داشته باشد یا حتی قصد مارول در آن زمان جلوگیری از افشای اطلاعاتی از این قسمت بوده است. بااین‌حال، این لوکیشن ما را به یاد فیلم avengers می‌اندازد و درواقع تصویر آیرون من با لباس جدیدش این موضوع را نشان می‌دهد:

avengers: endgame

آیا تونی استارک با نسخه جوان‌تر استیو راجرز در اتفاقات نبرد نیویورک ملاقات خواهد کرد؟

در صحنه فوق یک نگاه کلی از لباس جدید آیرون من نمایش داده می‌شود که در حال پرواز بر فراز شهر نیویورک است، اما نکته مهم این تصویر پس زمینه آن است که شباهت زیادی به نیویورک زمان اتفاقات فیلم avengers دارد. از جمله دلایل این موضوع نبودن برج تجارت جهانی است که در این تصویر، به خوبی این صحنه‌ها مقایسه شده است. پس اگر این صحنه درست باشد، آیا ما قرار است شاهد سفر به دنیای کوانتوم برای سفر در زمان و بازگشت به زمان اتفاقات قسمت اول باشیم؟ برای جواب این سؤال باید صبر کرد و مارول نیز هنوز این موضوع را نه تایید کرده و نه تکذیب، اما اگر سفر در دنیای کوانتوم رخ دهد، شاید تونی استارک قرار است با نسخه جوان‌تر کاپیتان آمریکا ملاقات کند و به‌نوعی صحبت جو روسو نیز پس درست خواهد بود. 

avengers: endgame

برخی از شخصیت‌های اونجرز در همان ابتدای فیلم به یک سفر فضایی برای شکست تانوس دست می‌زنند

در ادامه یک صحنه از سفر فضایی گروهی کوچک از اعضای اونجرز را شاهدیم. در این صحنه شخصیت‌هایی مثل راکت راکون، کارول دانورز، ناتاشا رومانوف، استیو راجرز، جیمز رودز و ثور هستیم. چند نکته در این تصویر وجود دارد که نکته اول این سفینه است. درواقع ما نمی‌دانیم که این سفر فضایی با چه سفینه‌ای در حال انجام شدن است و ممکن است سفینه کمکی بناتار یا یک سفینه جدید (شاید به کاپیتان مارول تعلق دارد!) باشد و همچنین ثور با تبر جدیدش توانایی بایفراست را نیز دارد و چرا آن‌ها باید برای این سفر از این سفینه استفاده کنند؟ علاوه‌بر این، شخصیت‌هایی مثل کلینت بارتون، اسکات لنگ، تونی استارک و نبیولا نیز حضور ندارند و مدل و رنگ موی ناتاشا نیز نشان می‌دهد که اتفاقات این صحنه در ابتدای فیلم جریان دارد و همچنین کاپیتان آمریکا نیز لباس فیلم the winter soldier را بر تن دارد، اما این تمام ماجرا نیست و ما یک تصویر مشترک از نبیولا و وار ماشین داریم که قطعا این صحنه، با صحنه بالا تفاوت دارد:

avengers: endgame

همچنین ثور و راکت راکون در یک مکان نامشخص نیز حضور دارند که اطلاعات زیادی هم از آن در دسترس نیست و شاید این تصویر، تصویر پس از نبرد واکاندا باشد:

avengers: endgame

avengers: endgame

در هر حال غم و ناراحتی آن‌ها شاید این موضوع را تایید کند که پیش از این خروج ثور را از یک غار مرموز در تریلر دوم مشاهده کرده بودیم.

avengers: endgame

avengers: endgame

در طول تریلر سرانجام شاهد حضور تانوس با لباس کامل و شمشیر جدیدش هستیم

در پایان این تریلر کوتاه شاهد اولین تصاویر رسمی از شخصیت تانوس در فیلم avengers: endgame هستیم. در اولین صحنه یک نمای کلی از لباس کامل او در این فیلم نمایش داده می‌شود که درواقع همان لباس فیلم infinity war است، اما سوالی که بسیاری را به آن جلب کرده، نحوه ورود تانوس است. درواقع تانوس مانند سفینه‌اش در اتفاقات قسمت قبلی که اعضای او وارد زمین شدند، ظاهر شد و باتوجه‌به صحنه، او از سنگ فضا برای تلپورت استفاده نکرده است که این صحنه ممکن است پیش از به‌دست آوردن سنگ‌های بی‌نهایت باشد یا اینکه دستکش هنوز مشکل دارد. همچنین یک نظریه نیز وجود دارد که شمشمیر جدید تانوس مانند استورم بریکر دارای قدرت بایفراست است و ما درواقع در حال فرود تانوس با این سلاح هستیم، اما حداقل نور آبی رنگ این صحنه چیز دیگری را می‌گوید که شاید باز هم مارول این صحنه را کمی دستکاری کرده باشد و در فیلم تانوس از سنگ فضا استفاده کند. بااین‌حال، قابل انتظار است که تانوس برای تعمیر دستکش خود و احتمالا ساخت شمشیر جدیدش، به نزد ایتری بازگردد و شاید اینبار او را نیز به قتل برساند. 

avengers: endgame

تانوس در انتظار اعضای اونجرز است

و در صحنه پایانی تریلر شاهد رویارویی تانوس با سه عضو اصلی اونجرز یعنی کاپیتان آمریکا، آیرون من و ثور هستیم. اگرچه در این صحنه فقط سه شخصیت دیده می‌شوند، اما پیش از این شاهد صحنه مشابه در تریلر دوم این فیلم نیز بودیم که قطعا شخصیت‌های بیشتری مثل نبیولا، راکت راکون و وار ماشین نیز حضور دارند؛ هرچند برخی اعتقاد دارند که آن‌ها به‌دنبال غافلگیر کردن تانوس هستند. بااین‌حال، تانوس به شکل جالبی روی تخت خود نشسته و آماده حضور اعضای اونجرز برای نبرد احتمالی پایانی است. برخی می‌گویند که این صحنه یادآور کابوس استارک در فیلم avengers: age of ultron نیز است و حال باید دید که این نبرد چگونه خواهد بود. اگرچه شاید اونجرز باید تنها دربرابر تانوس قرار بگیرند، اما در فیلم قبلی نیز مشاهده کردیم که تیم تولید چه با دو ارتش بزرگ، چه گروه‌های کوچک‌تر و چه مقابله تانوس با گروهی از ابرقهرمانان می‌توانند نبردهای حماسی و جذابی را خلق کنند. 

avengers: endgame

به‌تازگی چندین ویدیو به‌صورت اختصاصی نمایش داده شده است

اما در طول یک هفته گذشته چندین ویدیو از جمله ویدیو فیلم avengers: endgame نیز نمایش داده شده که دو ویدیو در نمایشگاه سینماکان منتشر شده که اطلاعات جدیدی از این فیلم را نیز به اشتراک گذاشته است. خبرنگاران در مورد دیگر ویدیوهای نمایش داده شده نمی‌توانند صحبت کنند؛ هرچند برخی یک ویدیو را فوق‌العاده توصیف کرده‌اند، اما اخیرا یکی از این ویدیوها به‌صورت رسمی نیز منتشر شده است. در ابتدا در مورد ویدیوی استارک و نبیولا صحبت خواهیم کرد. اولین ویدیو نشان می‌دهد که اتفاقات فیلم endgame حدود 22 روز پس از اتفاقات فیلم infinity war آغاز خواهد شد که استارک و نبیولا در سفینه بناتار در فضا گرفتار شده‌اند. در طول این صحنه شاهد ضبط پیام غم انگیز استارک برای پپر پاتز نیز هستیم که اکسیژن رو به پایان است و ظاهرا استارک حداقل در این صحنه تسلیم شده است. همچنین اگر به نبرد آیرون من و تانوس در فیلم infinity war بازگردیم، متوجه می‌شویم که استارک صدمه بسیاری نیز دیده است و این ویدیو نشان می‌دهد که نبیولا به او برای درمان کمک کرده است.

avengers: endgame

آهنگ dear mr. fantasy اثر گروه traffic در طول ویدیو پخش می‌شود

اگرچه به‌لطف تریلرها می‌دانیم استارک به زمین باز خواهد گشت، اما تونی در بخشی از این ویدیو می‌گوید که او و نبیولا برای تعمیر این سفینه تلاش کرده‌اند و حتی توانسته‌اند بخشی از سلول‌های سوختی سفینه را تعمیر کنند که حداقل برای دو روز دیگر زنده بمانند. بااین‌حال، این ویدیو واقعا نشان نمی‌دهد که استارک و نبیولا درنهایت چگونه قرار است به زمین بازگردند. همچنین طبق گفته کسانی که این ویدیو را تماشا کردند، در طول صحنه به یکباره آهنگ dear mr. fantasy اثر گروه traffic پخش می‌شود که قطعا از نوار کاست استار لرد است و ظاهرا با صحنه نیز کاملا همخوانی دارد. بااین‌حال، شاید کمی عجیب باشد که چنین موسیقی در ابتدای یکی از تاریک‌ترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول نمایش داده می‌شود، اما این تنها آغاز یک ماجراجویی سه ساعته است. همچنین تونی فکر می‌کند که در حال مرگ است و او می‌گوید که انتظاری برای زنده ماندن ندارد.

avengers: endgame

اتفاقات avengers endgame حدود 22 روز پس از حوادث قسمت قبل آغاز خواهد شد

صحنه بعدی که مدتی پیش نیز رسما منتشر شد، شاهد ردیابی تانوس توسط اعضای باقی مانده اونجرز هستیم. این صحنه پس از حوادث فیلم infinity war جریان دارد و نشان می‌دهد که آن‌ها (احتمالا توسط بروس بنر) دستگاهی را برای ردیابی استفاده از سنگ‌های بی‌نهایت ایجاد کرده‌اند. ظاهرا تانوس به‌طور همزمان از چند سنگ بی‌نهایت استفاده کرده و حال آن‌ها می‌خواهند از این سنگ‌های برای بازگرداندن همه چیز به حالت اول استفاده کنند و به‌همین منظور کاپیتان مارول پیشنهاد این حمله را می‌دهد که با نظر مثبت کاپیتان آمریکا و بلک ویدو و ظاهرا مخالفت بروس بنر و وار ماشین مواجه هستیم و درنهایت ثور با آزمایش کاپیتان مارول باعث تصویب این حمله می‌شود. کاپیتان مارول نیز مانند بسیاری از شخصیت‌های اصلی اونجرز دارای غرور و اعتماد به نفس بالا است و همین موضوع می‌تواند باعث شکست دوباره آن‌ها در ابتدای فیلم نیز شود. همچنین ظاهرا ثور و کاپیتان آمریکا نیز به‌خوبی از تانوس درس نگرفته‌اند؛ چرا که بسیاری اعتقاد دارند که تانوس شاید یک تله درست کرده باشد و درواقع او منتظر آن‌ها است. 

avengers: endgame

همچنی شکست احتمالی در ابتدای فیلم نیز ممکن است باعث یک جهش زمانی دیگر در فیلم نیز شود؛ چرا که مدل مو و ظاهر بلک ویدو یک مدرک مناسب برای این موضوع است و در طول نمایش‌های فیلم بارها شاهد تغییر آن بودیم. همچنین این صحنه نشان می‌دهد که اسکات لنگ از دنیای کوانتوم بازنگشته، تونی استارک و نبیولا هنوز در فضا هستند و همچنین آن‌ها به‌دنبال هاوک‌آی (رونین) نیز هنوز نرفته‌اند و این صحنه درواقع صحنه سفر فضایی تریلر سوم را به نحوی ثابت می‌کند که قرار است شاهد آن در فیلم باشیم. همچنین دلیل اینکه اعتقاد داریم ممکن است تانوس تله گذاشته باشد، این است که او به خوبی دشمنان خود را بررسی کرده و قطعا باتوجه‌به همکاری که با رونان داشته، نام کاپیتان مارول را نیز شنیده است. پس تانوس ممکن است علاوه‌بر اینکه می‌خواهد به‌طور مثال ثور را دوباره شکست دهد و غرور باقی مانده‌اش را نیز از بین ببرد، با کاپیتان مارول نیز مواجه شود و بلایی که قرار است سر اعضای باقی مانده اونجرز بیارود، بر سر او نیز نازل کند و اگر فکر می‌کنید تانوس قرار است بی‌خبر از همه جا با کارول مواجه شود، شاید شما این هستید که تانوس را دست کم گرفته‌اید و بهتر است مکالمه او با استارک را دوباره مرور کنید.

avengers: endgame

شاید سرنخی از دنباله فیلم کاپیتان مارول نیز در ویدیو منتشر شده، داده شده باشد

اما در مکالمه کارول دانورز با جیمز رودز که درواقع شاهد اختلافی رودز با دانورز هستیم که کاپیتان مارول اعتقاد دارد که آن‌ها اینبار او را برای شکست تانوس در اختیار دارند و شاید اعتماد زیادی به قدرتش پیدا کرده که می‌تواند نقطه ضعف بزرگ کارول نیز به‌حساب بیاید، اما شاید سرنخی از دنباله احتمالی فیلم captain marvel نیز داده شده باشد. در پایان قسمت اول متوجه دلیل غیبت کارول دانورز بودیم، اما مدت زمان زیادی از آن زمان می‌گذرد و حال این مکالمه نشان می‌دهد که ممکن است دنباله فیلم کاپیتان مارول نیز یک پیش درآمد برای اتفاقات دنیای سینمایی مارول باشد که احتمالا اینبار تمامی اتفاقات آن در فضا و دیگر سیاره‌ها جریان دارد. هرچند که در فیلم captain marvel نیز شاهد ایجاد پیش زمینه برای دنباله آن نیز هستیم که فعلا باتوجه‌به لو دادن احتمالی داستان آن، در موردش صحبت نخواهیم کرد. همچنین یک نظریه مهم نیز وجود دارد.

loki

آیا لوکی کلید شکست تانوس است؟

طبق نظریه جدید، لوکی نقش مهمی در اتفاقات فیلم avengers: endgame دارد و شاید او کلید شکست تانوس باشد. طبق این نظریه، اعضای اونجرز به گذشته سفر خواهند کرد تا اطلاعاتی از راه‌حل‌ برای شکست تانوس و بازگرداندن همه چیز به حالت اول پیدا کنند و لوکی ممکن است نقش مهمی را برای آن داشته باشد و شاید مکالمه راجرز (نسخه‌ جوان‌تر آن برای دادن لوکی به اونجرز آینده!) و استارک نیز در همین مورد بوده باشد. درواقع این گروه اعتقاد دارند که لوکی می‌داند چگونه می‌توان تانوس را شکست داد و همچنین او راه‌حل برای استفاده از سنگ‌ها و شاید نابودی آن‌ها را نیز در اختیار داشته باشد. همچنین تریلر دارای یک نکته جالب نیز است. در دو صحنه شاهد سیاره‌هایی به شکل سیاره زاندار و سیاره موراگ هستیم که ممکن است تصادفی باشند یا شاید ما قرار است سرانجام حمله به زاندار توسط تانوس را نیز مشاهده کنیم یا حتی شاید اونجرز قرار است در زاندار دربرابر تانوس قرار بگیرند و او را به هر قیمتی که شده متوقف کنند:

avengers: endgame

فیلم avengers: endgame برای اکران در تاریخ 26 آوریل 2019 (6 اردیبهشت 1398) برنامه‌ریزی شده است.

www.zoomit.ir
 
تاریخ درج :
منبع خبر : ايران دانش
نام : شهر :