اخبار
منبع : www.zoomit.ir

پاناسونیک ساعاتی پیش و پس از معرفی نسخه‌های مفهومی، با رونمایی از دوربین‌های فول‌فریم و لنز‌های مخصوص آن‌ها، وارد رقابت جدیدی در صنعت دوربین‌های دیجیتال شد. نکته‌ی قابل‌توجه در رابطه با لنز‌های جدید سری s پاناسونیک، همکاری نزدیک این شرکت و لایکا در توسعه و تولید آن‌ها است و تمام لنز‌های سری s pro لومیکس، گواهی تاییده‌ی لایکا را به همراه خواهند داشت.

مدیران پاناسونیک در رابطه با مانت l به کار گرفته شده در دوربین‌های s1 و s1r و همچنین لنز‌های سری s لومیکس، گفتند:

مانت l توسط لایکا برای دوربین‌های بدون آینه توسعه یافته که برای هر دو فرمت aps-c و فول‌فریم مناسب است. لایکا، پاناسونیک و سیگما با تشکیل اتحاد l مانت، توسعه‌ و تولید دوربین و لنز‌های این سیستم را برعهده گرفته‌اند. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود هر یک از محصولات سیستم l مانت هر یکی از این سه شرکت را، بدون هرگونه نگرانی درکنار یکدیگر به کار بگیرند. از نقاط قوت این سیستم می‌توان به قطر 51.6 میلی‌متر آن اشاره کرد که امکان ساخت لنز‌های کامپکت و فوق‌العاده سریع را فراهم می‌کند. سیستم ارتباطی دوربین و لنز نیز کاملا آیند‌نگرانه طراحی شده است. همچنین ساختار این سیستم به نحوی طراحی شده است تا محصولات آن دربرابر شرایط مختلف آب‌و‌هوایی کاملا مقاوم باشند.

لنز 50 میلی‌متری f/1.4

به‌گفته‌ی مدیران پاناسونیک لنز جدید 50 میلی‌متری f/1.4 سری s pro این شرکت، هسته‌ی تمام لنز‌های لومیکس s است. پاناسونیک در توصیف این لنز گفت:

این لنز فوکوس و دفوکوس کاملا روان را از محیط اطراف سوژه بر آن و بالعکس را به ارمغان می‌آورد. این لنز همچنین پرتو و منبع نور در پس‌زمینه را در بهترین حالت و با بوکه‌ای زیبا ثبت خواهد کرد.

لنز پاناسونیک لومیکس 50 میلی متری f/1.4

لنز 50 میلی‌متری s pro پاناسونیک، از 13 المان در 11 گروه بهره می‌برد و سیستم فوکوس دوگانه آن که از موتور‌های خط و مرحله‌ای بهره می‌برد، سرعت 480fps را به همراه خواهد داشت. کلاچ تغییر حالت مکانیزم فوکوس از دستی به خودکار، مکانیزم حداقل‌سازی پدیده focus breath برای فیلمبرداری، قطر دهانه‌ی 77 میلی‌متر، دیافراگم با 11 تیغه و مقاومت دربرابر نفوذ باران و گرد‌و‌غبار، از دیگر مشخصات این لنز است.

لنز 200-70 میلی‌متری f/4 ois

لنز پاناسونیک لومیکس 200-70 میلی متری f/4

لنز 200-70 میلی‌متری f/4 سری s pro پاناسونیک، از 23 المان در 17 گروه بهره می‌برد که سیستم لرزشگیر اپتیکال نیز در آن به کار گرفته شده است. موتور خطی با حداکثر سرعت 480fps، کلاچ حالت فوکوس، حذف پدیده focus breath، قطر دهانه 77 میلی‌متر و دیافراگم با 9 تیغه، مقاومت دربرابر نفوذ باران و گرد‌و‌غبار از مشخصه‌های لنز تله جدید مانت l پاناسونیک است.

لنز 105-24 میلی‌متری f/4 ماکرو ois

لنز استاندارد پاناسونیک درکنار ارایه‌ی فاصله‌ی کانونی واید 24 میلی‌متری تا حد میانی 105 میلی‌متری، قابلیت‌های جذاب دیگری را نیز در اختیار عکاسان قرار می‌دهد که می‌توان از امکان عکس‌برداری ماکرو با نسبت 0.5 برابر درکنار حداقل فاصله‌ی فوکوس 30 سانتی‌متری، نام برد.

لنز پاناسونیک لومیکس 105-24 میلی متری f/4

در بخش مشخصه‌های این لنز می‌توان به استفاده از 16 المان در 13 گروه در آن، وجود سیستم لرزشگیر اپتیکال، موتور خطی با حداکثر سرعت 480fps، حذف focus breath، مقاومت دربرابر نفوذ باران و گرد‌و‌غبار، پوشش فلوئورین برای پس زدن روغن و آب، قطر دهانه‌ی 77 میلی‌متر و دیافراگم با 9 تیغه اشاره کرد.

لنز‌های آتی

لنز پاناسونیک لومیکس

به‌گفته‌ی مدیران پاناسونیک، این شرکت خود را برای رونمایی از 10 لنز s pro تا سال 2020 آماده می‌کند تا کاربران دوربین‌های لومیکس s1 و s1r کمبودی در این زمینه حس نکنند. البته امکان بهره بردن از لنز‌های لایکا و سیگما نیز همواره فراهم خواهد بود.

قیمت

هر سه لنز جدید پاناسونیک از ماه آوریل (فروردین 98) همراه‌با دوربین‌های فول‌فریم این شرکت به بازار عرضه خواهند شد. لنز 50 میلی‌متری برچسب قیمت 2?299 دلار، 200-70 میلی‌متری 1?699 دلار و نمونه‌ی 105-24 میلی‌متری 1?299 دلار به همراه خواهند داشت.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *