اخبار
منبع : جام جم آنلاین
آیا ساندویج بوقلمون و یا سوپ مرغ به سلامت شما آسیب می رساند.
به گزارش هلث دی ، تحقیقات جدید نشان می دهد آنتی بیوتیکی که به ماکیان داده می شود باعث ایجاد مقاومت آنتی بیوتیکی در افرادی می شود که از آنها تغذیه می کنند. این یافته ها هنوز در مراحل اولیه هستند و بر اساس آن نمی توان افراد را از مصرف آن منع کرد و یا انتظار داشت رژیم غذایی خود را بر مبنای چنین نتایجی تغییر دهند اما بهتر است مسئولان امر در مورد نوع داروهایی که به ماکیان داده می شود دقت بیشتری داشته باشند. به گفته محققان دادن آنتی بیوتیک به این حیوانات سبب پیدایش میکرب هایی در آنان می شود که مقاومت فوق العاده ای به داروهای آنتی بیوتیک دارند.
این پدیده که مقاومت آنتی بیوتیکی نامیده می شود زمانی رخ می دهد که یک آنتی بیوتیک مرتبا مورد استفاده قرار گیرد بطوریکه میکروب ها دچار جهش شده نسبت به آن مقاومت پیدا کنند.
انتقال این مقاومت دارویی از طریق غذا امکان پذیر است. وقتی ما غذایی را مصرف می کنیم که حاوی ارگانیسم هایی با ژن های مقاومت دارویی است ، این ژن ها می توانند به ارگانیسم های طبیعی موجود در بدن ما منتقل شده آنها را نیز به دارو مقاوم می کنند.
معمولا بیماری های ناشی از چنین میکروبهای مقاومی در میان بیماران بستری در بیمارستان که سیستم ایمنی ضعیف شده ای دارند شایع است.
محققان توصیه می کنند چنین مطالعاتی جدی در نظر گرفته شوند و مطئولین مربوطه باید در مورد مصرف آنتی بیوتیک ها ئدر غذای ماکیان توجه بیشتری داشته باشند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *