دانش آی آر
پخش انيميشن «بانوي بهشتي» از شبکه اميد + فيلم
تعداد بازدید : 206

با گذشت یک روز از حادثه تلخ سقوط هواپیمای «آسمان» و جان باختن تعدادی از هموطنانمان در این حادثه، روزنامه‌های امروز از زوایای مختلفی این حادثه را بررسی کرده‌ و تیتر و عکس یک خود را به این اتفاق ناگوار اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه «وقایع اتفاقیه» تیتر نخست «سقوط آسمان از قله دنا» را انتخاب کرده و درباره هواپیمای مسافربری که روز گذشته در منطقه دنا سقوط کرد، گزارشی تهیه کرده است. این روزنامه همچنین به وضعیت تجهیزات  فرودگاه یاسوج اشاره کرده است.

 روزنامه «وقایع اتفاقیه» عکس نخست خود را به خانواده‌های داغدار حادثه‌دیدگان  سقوط هواپیما اختصاص داده است.

روزنامه «وطن امروز» تیتر یک «دل دنا سوخت» را برگزیده و به برف و بوران در ارتفاعات دنا که عملیات جست‌وئجو را ناتمام گذاشته، اشاره کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به جمع شدن تعدادی از خانواده‌های جان‌باختگان سقوط هواپیما روبه‌روی بخشداری دناکوه اختصاص داده است.

روزنامه «مردم‌سالاری» تیتر یک «سقوط هواپیمایی که هفت سال زمین‌گیر بود» را انتخاب کرده و به اسامی جان‌باختگان این حادثه اشاره کرده است.

این روزنامه عکسی از پست اینستاگرامی شرکت هواپیمایی آسمان درباره تعمیر هواپیما atr ( هواپیمای سقوط‌کرده) این شرکت پس از هفت سال زمین‌گیر بودن را منتشر کرده است. 

روزنامه «قانون» تیتر نخست «گمشدگان آسمان» را برگزیده و علاوه بر تهیه گزارش از سقوط هواپیما، در صفحات حقوقی و اقتصادی خود این حادثه را بررسی کرده است. 

روزنامه «شهروند» تیتر نخست «سقوط آسمان» را انتخاب کرده و گزارشی درباره سقوط هواپیما تهیه کرده است. این روزنامه همچنین طرحی را از سقوط هواپیمای تهران - یاسوج در کوه دنا منتشر کرده است.

روزنامه «دنیای اقتصاد» مطلبی با عنوان «پرواز به آسمان» را برگزیده و تصویر نخست خود را به خانواده‌های داغداری که عزیزان خود را در سقوط هواپیما از دست داده‌اند، اختصاص داده است.

روزنامه «کیهان» مطلبی را با تیتر «پرواز تهران یاسوج به مقصد نرسید/66 تن از هموطنان جان باختند» منتشر کرده و به حادثه سقوط هواپیما پرداخته است.

روزنامه «شرق» مطلبی را با تیتر «معادله مجهول هواپیمای گمشده» منتشر کرده  و به دستور ویژه دادستان برای بررسی سانحه سقوط اشاره کرده است. این روزنامه همچنین به اظهارات محمدرضا تابش (نماینده مجلس) درباره حضور مدافعان فعالان بازداشت‌شده محیط زیست در هواپیمای تهران- یاسوج پرداخته است.

روزنامه‌های «رسالت» و «جوان» مطالبی را با تیترهای «سقوط هواپیمای تهران – یاسوج در سمیرم» و «آسمان روی دنا فرو ریخت» منتشر کرده‌اند.

روزنامه «جمهوری اسلامی» مطلبی را با تیتر «سقوط هواپیمای مسافربری در مسیر تهران- یاسوج و جان باختن 65 مسافر و خدمه» منتشر کرده و تصویر نخست خود را به محل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج بر روی نقشه اختصاص داده است.

روزنامه «بهار » تیتر نخست «قربانیان سیاست» را انتخاب کرده و به تحلیل درباره چرایی تکرار سوانح فاجعه‌بار در کشور پرداخته است. این روزنامه همچنین با کاپیتان هوشنگ شهبازی گفت‌وگویی انجام داده تا علت سقوط هواپیمای atr را بررسی کند.

روزنامه «بهار» عکس نخست خود را به طرحی از هواپیما آسمان اختصاص داده که این هواپیما را بر روی نقشه جغرافیایی کشورمان در حالی که بر لانه پرندگان سقوط کرده است نشان می‌دهد.

روزنامه «ایران» مطلبی را با تیتر «پرواز به آسمان با «آسمان»» منتشر کرده و تصویر نخست خود را به محل سقوط این هواپیما اختصاص داده است.

روزنامه «اعتماد» نیز مطلبی را با تیتر «جستجو برای پیدا کردن قربانیان و هواپیمای atr ادامه دارد/سقوط در ابهام» انتخاب کرده و به حادثه روز گذشته  و پیام‌های تسلیت مسوولان اشاره کرده است.

همچنین روزنامه «اطلاعات» مطلبی را با تیتر «جان باختن 66 مسافر و خدمه در سقوط هواپیمای تهران- یاسوج» منتشر کرده است.

روزنامه «ابتکار» تیتر نخست «مسافران «آسمان» خفته در «دنا»» را انتخاب کرده و به اعزام دو اکیپ امداد کوهستان و مشخص نبودن سرنوشت مسافران هواپیما اشاره کرده است. این روزنامه طرحی را از هواپیمای آسمان در حالی‌که به کوه دنا برخورد کرده برای عکس نخست خود برگزیده است.

روزنامه «آرمان امروز » تیتر نخست «رخت عزا بر تن «دنا »» را انتخاب کرده و گزارشی را از سقوط هواپیمای یاسوج -تهران منتشر کرده است.

روزنامه «آفتاب یزد» تیتر نخست «از آسمان هم خون بارید» و روتیتر «ایران در آستانه عید باز هم عزادار شد؛ اینبار پرواز تهران یاسوج سقوط کرد و 66 سرنشین آن جان باختند» را برگزیده  و  با کاپیتان شهبازی مصاحبه انجام داده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به ابری که در آسمان قرار دارد و از آن خون می‌چکد در حالی که فردی زیر آن قرار دارد و دستان خود را به سمت خون گرفته، اختصاص داده است.

روزنامه «خراسان» مطلبی را با تیتر «سقوط آسمان در دنا» منتشر کرده و عکس یک خود را به چهار تصویر از خانواده‌های داغدار جان‌باختگان، محل سقوط هواپیما، هواپیمای آسمان و نیروهای امدادی اختصاص داده است.

روزنامه «جام جم» مطلبی را با تیتر «سقوط آسمان» و روتیتر «جان باختن 66 نفر در سانحه هوایی» منتشر کرده و به جزئیات این حادثه که روز گذشته اتفاق افتاد، پرداخته است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به طرحی از هواپیمای آسمان که سقوط کرده، اختصاص داده است.

اغلب روزنامه‌های امروز به دلیل جان‌باختن تعدادی از هموطنانمان در حادثه ناگوار سقوط هواپیما، لوگو خود را مشکی کرده‌اند یا نوار مشکی بر روی صفحه خود قرار داده‌اند.

انتهای پیام

تاریخ درج : 1396/12/01
منبع خبر : www.isna.ir
نام : شهر :