دانش آی آر
سلاح هاي مخفيانه ساخته شده به دستور هيتلر
تعداد بازدید : 722

روزنامه بریتانیایی "ایندیپندنت" با انتشار گزارشی تصویری در آستانه هفتاد و ششمین سالگرد حمله آلمان علیه لهستان و آغاز جنگ جهانی دوم عکس هایی از تسلیحاتی را منتشر کرده که رژیم نازی و مهندسان آن تحت رهبری "آدولف هیتلر" رهبر پیشین آلمان برای آینده آن کشور طراحی کرده بودند و مراحل اولیه ساخت آن را طی کردند.

به گزارش خرداد؛ روزنامه ایندیپندنت با اشاره به خلاقیت مهندسان آلمانی در ساخت تسلیحات و فناوری های تازه می نویسد:"شواهد نشان می دهند کحه پیشرفت های تکنولوژیک آلمان نازی بسیار جلوتر از زمان خود بوده است. مهندسان آلمانی به فناوری ساخت سلاح های صوتی و اسلحه مجهز به اشعه ایکس دست یافته بودند."

این روزنامه در ادامه اشاره می کند که نشریه ای تخصصی که سلاح های مرتبط با جنگ جهانی دوم را منتشر می کند در شماره پاییز 2015 خود به سلاح های مخفیانه نازی ها اشاره خواهد کرد.

ایندیپندنت با اشاره به جزئیات مربوط به تسلیحات ساخته شده در دوران آلمان نازی می نویسد:"فریتز ایکس بمب های هدایت شونده هوا به زمینی بودند که برای هدف قرار دادن کشتی ها کاربرد خوبی داشتند و نخستین ابتکار عمل نازی ها در ساخت بمب های هوشمند که امروزه تکامل یافته اند محسوب می شدند. این بمب ها می توانستند همزمان چندین فروند از تجهیزات دشمن را هدف حمله قرار دهند."

ایندیپندنت با اشاره به بمب افکن "نورتن اچ او 229" می نویسد:"این بمب افکن یکی از مرگبارترین تسلیحات نازی ها بوده است. این بمب افکن قادر به پرواز در ارتفاع 49 فوتی از سطح زمین و سفر با طی مسافت 600 مایل در ساعت بود. این بمب افکن یکی از نخستین هواپیماهای رادار گریز برتر جهان بود که به موشک های ار 4 ام و موتورهای توربو مجهز بود." 
 

تاریخ درج : 1394/06/19
منبع خبر : peykeiran.com
نام : شهر :