دانش آی آر
99 درصد مرغان دريايي تا سال 2050 به دليل بلعيدن پلاستيک خواهند مرد
تعداد بازدید : 745

دانشمندان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی همسود در استرالیا و دانشگاه سلطنتی لندن در تحقیقاتی که با کمک هم انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که 90 درصد مرغان دریایی هم‌اکنون شکم‌شان با پلاستیک پر شده است و اگر این وضعیت با همین نرخ ادامه یابد، 99 درصد این پرندگان تا سال 2050 از بین خواهند رفت.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از Mashable، بطری‌های آب و نوشابه، کیسه‌های پلاستیکی و زباله‌های دیگر هر روز از خیابان‌ها و معابر شسته می‌شوند و به آبراه‌ها راه پیدا می‌کنند و مطالعات نشان می‌دهد که این میزان زباله معادل 580 هزار قطعه پلاستیکی به ازای هر کیلومتر مربع اقیانوس‌هاست. همین پلاستیک‌ها تاثیری ویرانگر روی حیات‌ در دریا دارد و هر روز هم وضعیت وخیم‌تر می‌شود.

دنیس هاردستی از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی همسود در بیانیه‌ای اعلام کرد: این آمار از بررسی‌های گسترده و کار میدانی از مناطقی است که به شخصه در داخل شکم یک مرغ دریایی حدود 200 قطعه پلاستیک پیدا کردم.

گونه‌های مرغ دریایی مثل آلباتراس و پنگوئن‌ها اغلب پلاستیک‌ها و زباله‌های رنگ روشن را با غذا اشتباه می‌گیرند و می‌خورند و همین امر باعث کاهش وزن و حتی مرگ آنها می‌شود.

تاریخ درج : 1394/06/13
منبع خبر : peykeiran.com
نام : شهر :