دانش آی آر
چرا چين نصب ويندوز8 را روي رايانه هاي دولتي ممنوع کرد؟
تعداد بازدید : 1347

شینهوآ ضمن انتشار این خبر به نقل از مقامات تصمیم گیرنده نوشت: بدلیل تجربه ویندوز ایکس پی و قطع به روز رسانی این سیستم عامل توسط مایکروسافت، این تصمیم را گرفته اند.

در حال حاضر 70 درصد رایانه های چین از ویندوز ایکس پی استفاده می کنند و دولت بعد از قطع حمایت مایکروسافت از ایکس پی دچار دردسرهای فراوان شد تا اینکه سه کمپانی چینی با گرفتن مجوز از مایکروسافت مسوول به روز رسانی ایکس پی برای نسخه چینی شدند.

اما علی رغم این توافق مشکل امنیت نرم افزار و اینکه سیستم عامل ایکس پی دچار مشکلات امنیتی شده و به روز رسانی نیز فقط تا 14 جولای 2015 خواهد بود، حکومت چین نمی خواهد آنچه با ایکس پی تجربه کرده را در مورد ویندوز 8 نیز داشته باشد.

از سوی دیگر حکومت چین علاقمند نیست تا امنیت نرم افزاری اش در دست قدرت های خارجی باشد و برای حمایت نرم افزاری به آنها التماس کند.

به هر حال حکومت چین نمی خواهد بلای ویندوز ایکس پی بر سر ویندوز 8 هم بیاید.

شینهوآ همچنین از تلاش حکومت برای نصب سیستم عامل مبتنی بر لینوکس و توسعه آن خبر داده است کهبرخی رایانه های حکومتی مجهز به آن هستند.

آنچه در مورد ویندوز 8 در چین اتفاق افتاده فقط در مورد رایانه های حکومتی است و بیزینس ها و انترپرایز ها همچنان با نصب و استفاده از ویندوز 8 منعی نخواهند داشت چرا که چین بدلیل توسعه تجارت خارجی اصولا نمی تواند برای آنها محدودیت ایجاد کند.

هفته گذشته نسخه کامل آفیس 365 در چین راه اندازی شد که روی محیط کلود مایکروسافت  (ویندوز آژر) بوده و همچنین اسکایپ محلی و بومی شده نیز برای کاربران چینی ساخته و مورد استفاده قرار گرفت.

ویندوز8

منبع: نکس وب

تاریخ درج : 1393/03/15
منبع خبر : http://www.khabaronline.ir/detail/356223/ict/software
نام : شهر :