دانش آی آر
قاتل ترين موجودات زمين را بهتر بشناسيد
تعداد بازدید : 623
 
قاتل ترین موجودات زمین را بهتر بشناسید/ پشه ها در صدر
در حالی که طبیعی است انسان از حیواناتی که دندان های بزرگ و شهرت ترسناک دارند مانند شیر یا کوسه بترسد و آنها را قاتل ترین حیوانات جهان بداند اما در این گزارش فهرست جالبی از قاتل ترین موجودات زمین عرضه می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، ظاهرا می تواند گول زننده باشد و اگر می خواهید در مورد موجودات قاتلی که سالانه بیشترین انسانها را می کشند قضاوت کنید باید بدانید که یک پشه کوچک در صدر قرار دارد.

مالاریا از جمله بیماری هایی است که توسط پشه منتقل می شود و سالانه 725 هزار انسان را به کام مرگ می کشاند و  200 میلیون نفر روزانه به این بیماری مبتلا می شوند که از نظر تعداد، بسیار بیشتر از افراد بدشانس و بیچاره ای است که قربانی کروکودیل یا گرگ می شوند.

بیل گیتس نموداری را بر روی وبلاگ خود منتشر کرده که نشان دهنده 15 موجود قاتل جهان بر اساس تعداد انسانی است که سالانه می کشند. 

این نمودار حاکی از آن است که پشه، بیش از هر حیوان دیگری، قاتل انسان است.

بیل گیتس می گوید مالاریا نیمی از جمعیت جهان را تهدید می کند و سالانه میلیاردها دلار از نظر کاهش بهره وری خسارت می زند.

بیل و ملیندا گیتس بر روی روش های درمان مالاریا و دیگر بیماری هایی که توسط پشه منتقل می شود مانند تب دانگی، تب زرد و آنسفالیتی سرمایه گذاری کرده اند.

بیش از دو هزار و پانصد گونه پشه در بیش از 100 کشور و تمامی مناطق جهان به جز قطب جنوب وجود دارد.

در طول فصل اوج زاد و ولد، جمعیت پشه ها حتی از تمامی حیوانات زمین البته به جز مورچه و موریانه ها بیشتر می شود.

بر اساس این نمودار، سالانه، با وجود ظاهر بسیار ترسناک و بزرگ، کوسه ها فقط 10 نفر، شیر 100 نفر و کروکودیل هزار نفر را می کشند.

این در حالی است که انسان خود نیز قاتل است و سالانه در قتل ها و جنگ ها 475 هزار انسان دیگر را می کشد.

در این بین بیماری هایی مانند schistosomiasis که ناشی از وجود نوعی مار انگلی آب شیرین است، بیماری چاگاس که توسط کنه بروز می کند، بیماری خواب که توسط پشه تسه تسه شیوع می یابد و بیماری هاری توسط سگ ها نیز مسئول مرگ هزاران انسانند.

تاریخ درج : 1393/02/11
منبع خبر : mehrnews.com
نام : شهر :