اخبار
منبع :

طرحی بی‌سابقه برای سفر بین لس آنجلس و سانفرانسیسکو

 

ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت‌های پیشرویی مانند اسپیس اکس و پی پل، که متولد آفریقای جنوبی اما ساکن آمریکاست طرح بدیعی برای سفر بین دو سانفرانسیسکو و لس آنجلس ارائه کرده است.

آقای ماسک می‌گوید که با ساخت تونل «هایپرلوپ» می توان زمان سفر بین دو شهر را به 30 دقیقه کاهش داد.

آقای ماسک در عین حال گفته درحال حاضر گرفتار‌تر از آن است که خودش شخصا این پروژه را پیش ببرد.

او در مقاله‌ای نوشته است اگر این سیستم که با انرژی خورشیدی کار کند، سریع‌تر، کم هزینه‌تر و کارآمد‌تر از قطار سریع السیری خواهد بود که هم اکنون در دست توسعه است.

ایده اصلی طرح آقای ماسک این است که واگنی در یک تونل بین دو شهر با حداقل مقاومت سر بخورد. حالت ایده آل این است که هوا از تونل یادشده تخلیه شود اما ایجاد خلا در یک مسیر 600 کیلومتری کار بسیار دشواری است.

به این ترتیب آقای ماسک می‌خواهد کمپرسوری را در برابر یک کپسول قرار دهد تا هوا را به پشت آن منتقل کند. بخشی از هوا نیز برای ایجاد یک لایه هوا که واگن روی آن حرکت خواهد کرد، به کار گرفته می‌شود.

آقای ماسک می‌گوید با کمک متخصصان ایرودینامیک و ساخت موتور در شرکت اسپیس اکس و تلسا جزئیات اولیه طرح را آماده کرده است.

دکتر دیوید برایان دیویدسون، فیزیکدان، در مورد چگونگی عملکرد چنین وسیله‌ای می‌گوید: «براساس این طرح کپسول‌های حامل مسافران می‌تواند هر 30 ثانیه یک بار راه بیافتد و با سرعت 1220 کیلومتری در ساعت که تقریبا نزدیک به سرعت صوت است حرکت کنند.»

گفته می شود که مسافران در این سفر احساسی مثل پرواز با هواپیما را خواهند داشت.

آقای ماسک تخمین می‌زند ایجاد شبکه‌ای که لس آنجلس و سانفرانسیسکو را وصل کند شش میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

او می‌گوید که یک نمونه آزمایشی را خواهد ساخت که احتمالا چهار سال طول می‌کشد.

به گفته او، این شیوه حمل و نقل برای فواصل کوتاه تر از 1600 کیلومتر مناسب است و اگر فاصله بیشتر باشد پرواز مقرون به صرفه خواهد بود.

همچنین بلیت سفر بین دو شهر بزرگ ایالت کالیفرنیا گران هم نخواهد بود. بر اساس برآورد آقای ماسک، این سفر باید 20 دلار هزینه داشته باشد.

ناظران می‌گویند که آقای ماسک معمولا پای حرفش می‌ایستد بنابراین در آینده احتمالا زیاد درباره این ایده خواهیم شنید.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *