اخبار
منبع :

فروش تلفن‌های همراه هوشمند از مرز یک میلیارد دستگاه عبور می‌کند

 

موسسه تحقیقات مالی و تجاری « دلویت» پیش بینی می کند که در سال میلادی جدید تلفن های همراه هوشمند به یک کالای مصرف همگانی در سراسر جهان بدل خواهند شد.

اما با وجودی که فروش این وسیله از مرز یک میلیارد دستگاه عبور خواهد کرد به احتمال فراوان فقط یک پنجم از صاحبان این نوع موبایل ها از آن برای دسترسی به شبکه اینترنت استفاده خواهند کرد.

بر اساس پیش بینی های این موسسه تعداد موبایل های هوشمندی که تا پایان سال جاری در دست کاربران خواهند بود از مرز یک میلیارد دستگاه عبور خواهد کرد. این شامل موبایل هایی است که یا صفحات قابل لمس و یا کیبورد دارند.

دلایل اصلی فروش گسترده تر موبایل های هوشمند که تا دو سال پیش جزو وسایل ارتباطی نسبتا لوکس محسوب می شدند بهبود شبکه های ارتباطی خطوط تلفن موبایل و از سوی دیگر کاهش چشمگیر بهای این وسایل است.

بهای یک دستگاه موبایل « آی فون» محصول شرکت اپل هنوز هم بالاتر از ششصد دلار است و به همین خاطر بخش ویژه ای از خریداران حاضر هستند چنین بهایی را بپردازند. اما شرکت های دیگر سازنده موبایل های هوشمند مثل « نوکیا» و « اچ تی سی» موبایل های بسیار پیشرفته ای با دوربین های خوب، سیستم های عامل بسیار سریع و صفحه های با شفافیت بالا را به بهایی بسیار کمتر از «آیفون» به بازار عرضه می کنند.

طبق تحقیقات موسسه «دلویت» تاکنون حدود نیم میلیارد دستگاه موبایل هوشمند به بهای تقریبا صد دلار به فروش رفته است و طرح هایی در دست اجرا است که این نوع موبایل ها را به بهای تقریبا پنجاه دلار برای خریداران در کشورهای در حال توسعه تولید کنند.

اما بررسی ها در چند کشور نشان می دهد که حدود یک پنجم از دارندگان این وسایل پیشرفته هیچگاه و یا به ندرت برای دسترسی به شبکه اینترنت از آن استفاده می کنند. صدها میلیون نفر از دارندگان این نوع موبایل ممکن است هیچگاه برای اتصال به شبکه اینترنت پولی نپردازند. این گروه از مصرف کنندگان از موبایل های هوشمند برای همان مصارف ساده مثل تماس تلفنی و یا ارسال پیامک و یا حداکثر گرفتن عکس استفاده خواهند کرد.

بنابراین خرید دستگاه های موبایل هوشمند افزایش چشمگیری خواهد داشت ولی این به آن معنا نیست که میزان اشتراک برای دریافت خدمات اینترنت از طریق این دستگاهها نیز با همین شتاب گسترش پیدا کند. شرکت های ارائه کننده ارتباطات تلفنی نباید تصور کنند که هر خریدار موبایل هوشمند لزوما مبلغ بیشتری را برای دسترسی به اینترنت پرداخت خواهد کرد.

در عین حال تعداد زیادی از موبایل های هوشمند قدیمی به نرم افزارهایی مجهز هستند که برای تماس موثر با شبکه های ارتباطی جدید و دریافت نرم افزارهای امروزی قابل استفاده نیستند. به همین خاطر صاحبان این نسل از موبایل های هوشمند به خاطر هزینه بالای دسترسی به تازه ترین نسخه های موجود روی شبکه اینترنت ممکن است از اشتراک صرفنظر کنند.

و بالاخره هنوز هم پوشش شبکه اینترنت از طریق خطوط ارتباطی موبایل، موسوم به نسل سوم اینترنت 3g ، در خارج از محدوده شهرها مشکلات فراوانی دارد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *