دانش آی آر
اختراع يک چرخ بزرگ براي راه رفتن روي آب/ عبور از درياي ايرلند با قدرت پا
تعداد بازدید : 753


یک مخترع با ساخت چرخ بزرگی که نیروی آن با راه رفتن و حتی دویدن روی آن فراهم می شود، تصمیم دارد مسیر 106 کیلومتری را روی دریای ایرلند طی کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، کریس تاد 35 ساله به مدت دو روز با راه رفتن روی شبکه سیمی چرخ بزرگ خود، روی سطح آب شناور خواهد بود تا این مسیر 106 کیلومتر عرض دریا را طی کند.
 
این اقدام برای وی سوزاندن 36 هزار کالری به دنبال داشته است و برای حفظ سطح انرژی خود در میزان مورد نیاز 30 لیتر آب و معادل 60 شکلات مصرف می کند.

کریس مهندسی از برومهام ویلتشایر اظهار داشت: راه رفتن روی این چرخ بزرگ شبیه ماراتن پشت به پشت است. تصور نمی کردم که عبور از عرض رودخانه میسر باشد اما اکنون به دنبال ثبت یک رکورد گینس در هنگام ورود هستم.

چرخ بزرگ دست ساز کریس در حیاط خانه اش با کمک همسر و دوستانش ساخته شد، این ایده زمانی که وی در یک دریاچه قایقرانی می کرد به ذهنش خور کرده و پس از آن 11 ماه را صرف ساخت این چرخ کرده است.

وی در مرحله اول قصد داشت از عرض کانال مانش عبور کند اما تشریفات و مقدمات مورد نیاز و همچنین هزینه های سنگین موجب تغییر در تصمیم وی و باعث شد که وی دریای ایرلند را برای اولین سفر با چرخ خود انتخاب کند.

کریس افزود: من این چرخ را روی دریاچه ها آزمایش کرده ام اما این آزمایشها فقط چند ساعت به طول انجامیده که با گذراندن چند روز متفاوت است. 

تاریخ درج : 1391/07/06
منبع خبر : peykeiran.com
نام : شهر :