دانش آی آر
ساخت قلم هوشمندي براي تمام سطوح!
تعداد بازدید : 680با استفاده از قلم هوشمند قادر خواهید بود بر روی هر سطحی بنویسید و با فشار دادن یك دكمه نوشته‌ها را پاك كنید.
 
به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، قلم هوشمند penveu یك دستگاه هوشمند بی‌سیم است كه قابلیت استفاده بر روی سطوح مختلف مانند دیوار، صفحه مانیتور و صفحات نمایش را دارد.
 
این قلم هوشمند در برخی از مدارس آمریكا مورد آزمایش قرار گرفته و بزودی جایگزین سیستم‌ وایت بردهای الكترونیكی می‌شود كه بیش از دو هزار دلار قیمت دارند.
 
فناوری بكار رفته در قلم هوشمند الكترونیكی (embedded computer vision) نخستین بار برای ماهواره‌ها و سیستم‌های ناوبری نظامی مورد استفاده قرار گرفت.
 
پس از برقراری ارتباط بین قلم هوشمند با ویدئو پروژكتور، تلویزیون، مانیتور یا هر سیستم دیگری، امكان نوشتن، ترسیم كردن و برجسته نمایی در 9 رنگ مختلف برای كاربر فراهم و جوهر قلم تنها با فشار دادن یك دكمه پاك می‌ شود.
 
این دستگاه هوشمند بی‌سیم قادر است تمامی اطلاعات از جمله برنامه درسی یا اسلایدهای ارائه شده را در خود ذخیره و برای استفاده‌های بعدی در اختیار كاربر قرار دهد. این محصول با قیمت 499 دلار به بازار عرضه می‌شود.

تاریخ درج : 1391/02/04
منبع خبر : peykeiran.com
نام : شهر :