دانش آی آر
لوگوي جديد براي ويندوز 8: حالا تازه شبيه پنجره شد!
تعداد بازدید : 1067

فارنت: غول نرم‌افزاری مایکروسافت با ادامه روند طراحی سیستم عامل آینده خود، لوگوی جدیدی را برای ویندوز 8 طراحی کرده که کاملاً با حال و هوای گذشته ویندوز متفاوت است.
لوگوی جدید کمی شبیه پرچم فنلاند به شکل وارونه بوده و دارای یک زمینه آبی با یک صلیب سفید در وسط آن است که این لوگو را شبیه یک پنجره می‌کند.
سام مورو، مدیر اصلی رابط کاربری ویندوز در یک مطلب خاطرنشان کرده است که این پنجره اندکی زاویه‌دار است تا حس حرکت را به همراه سبک سریع و روانی که در کل ویندوز 8 مشاهده می‌شود، ایجاد کند.

به گفته مورو، مایکروسافت برای طراحی لوگوی جدید، پنتاگرام را که یک مشاور طراحی قوی است، استخدام کرده است. گویا این شرکت خواهان کنار گذاشتن لوگوی قبلی ویندوز است که بیشتر شبیه یک پرچم است تا پنجره.
اما مایکروسافت در حالی با لوگوی جدید سعی دارد پنجره را به عنوان یک استعاره زیبا برای تداعی کند که رابط کاربری «مترو» سیستم عامل جدید با استعاره پنجره که از زمان ساخت این سیستم عامل، هسته آن بوده، کاملاً متفاوت است.

سبک مناسب صفحه های لمسی «مترو» که برای دسترسی به برنامه‌ها با حذف آیکون و ایجاد در اصطلاح تایلزهای گوناگون به گونه‌ای طراحی شده تا فراگیر باشد.

برنامه‌هایی که در حالت «مترو» ویندوز 8 کار می‌کنند، کل صفحه رایانه را می‌گیرند و هیچ کادری که برنامه‌ها را از یکدیگر و دسکتاپ جدا کند، وجود ندارد.
مایکروسافت همچنین نوار ابزاری

تاریخ درج : 1390/11/30
منبع خبر : http://farnet.ir
نام : شهر :