دانش آی آر
کشف يک ميگوي غول پيکر
تعداد بازدید : 789

   

گروهی از دانشمندان نیوزلندی در آبهای عمیق با کشف 7 مخلوق غول پیکر از خانواده دوجورپایان که 10 برابر بزرگتر از میگوهای معمولی هستند شگفت زده شدند.

این "ابَر میگوها" در حقیقت گونه ای نادر از "دوجورپایان" هستند که محققان دانشگاه آبردین توانستند در مناطق عمیق آبهای ساحلی نیوزلند 7 نمونه آنها را پیدا کنند.

یک دوجورپا و میگوی معمولی به طور عادی بین 2 تا 3 سانتیمتر طول دارد درحالی که این گونه نادر 10 برابر بزرگتر و 34 سانتیمتر است.

"آلن جمیسون"، سرپرست این تیم تحقیقاتی در تفسیر تعجب خود از مشاهده این حیوان گفت: "کشف این مخلوق دریایی به همان اندازه عجیب است که یک سوسک حمام به طول یک پا را پیدا کنید. این دقیقاً همان حسی است که وقتی آن را دیدم داشتم."

این "ابَر- دوجورپاها" که در نگاه اول به "میگوی زال" شباهت دارند با یک تله فلز بزرگ که به دوربین عکاسی مجهز بود و با یک قفس شیشه ای یاقوتی محافظت می شد به دام افتادند و دوربین عکاسی این تله توانست از 9 نمونه عکسبرداری کند.

براساس گزارش فاکس نیوز، بزرگترین نمونه ای که به دام افتاد 28 سانتیمتر طول دارد اما طول بزرگترین نمونه ای که در عکسهای دوربین دیده می شود 34 سانتیمتر است.

بزرگترین "ابر- دوجورپاهایی" که پیش از این شناسایی شده بودند در دهه 80 و سواحل هاوایی پیدا شده بودند اما طول آنها بیشتر از 10 سانتیمتر نبود.

"آلن جمیسون" ادامه داد: "این کشف راههای بسیاری برای انجام مطالعه درباره این جانواران باز می کند. کافی است فکر کنید که این نمونه ها هنوز کاملاً رشد نکرده اند و بنابراین می توانند بزرگتر نیز بشوند."

 

تاریخ درج : 1390/11/16
منبع خبر : http://konjkav.com
نام : شهر :