دانش آی آر
عرضه نسخه نهايي و پايدار فايرفاکس 10 / دانلود کنيد!
تعداد بازدید : 1272

فارنت: 9 ماه از زمانی که موزیلا اعلام کرده بود فایرفاکس دوره انتشار سریعتری را طی خواهد کرد، گذشته و از آن زمان این مرورگر از نسخه 4 به نسخه 10 رسیده است. و فکر کنم با این روند تا سال 2020 شاهد نسخه فایرفاکس 100 باشیم!
حالا جدیدترین نسخه منتشر شده فایرفاکس، تغییراتی را به همراه دارد که تنها می‌توانید از یک سیکل به‌روزرسانی شش هفته‌ای انتظار داشته باشید. این تغییرات شامل بهبود مدیریت افزونه‌ها، یک دکمه فوروارد که تا زمانی که کاربرد نداشته باشد پنهان می‌شود، گنجانده شدن رابط سطح کاربری برای برنامه‌های وب تمام صفحه و anti-alising (وضوح تصویری) برای webgl است.


فایرفاکس 10 را همچنین می‌توان آغازگر نسخه extended support release دانست که برای شرکت‌هایی در نظر گرفته شده که مایل نیستند هر شش هفته یکبار با دردسرهای پشتیبانی از یک مرورگر جدید روبرو باشند.
نسخه های esr به جز ترمیم‌های امنیتی ضروری، هیچ به روزرسانی را دریافت نمی‌کنند و نسخه‌ها بعد از هر هفت به روزرسانی تغییر می‌کنند که از این رو زمان انتشار نسخه بعدی به حدود ماه نوامبر خواهد رسید.
اگر به نظرتان می رسد سیکل محصول فایرفاکس کمی آشفته است، خوب است بدانید گوگل که نزدیک‌ترین رقیب موزیلاست، یک سیکل شش هفته‌ای انتشار دارد و اخیرا فاصله میان انتشار نسخه بتای کروم 17 و نسخه 18 ویژه توسعه‌دهندگان که در اوایل ماه جاری عرضه شد، 19 روز بوده است.
هر دو مرورگر به سرعت طراحی شده‌اند و سهم بازار نسبتا مشابهی دارند اما پیشرفت کروم بهتر بوده و آمارگیرها اوایل ماه جاری اعلام کردند که کروم اکنون دومین مرورگر محبوب جهان است و فایرفاکس را از جایگاهی که سال‌ها آن را حفظ کرده بود، کنار زده است.
فقط باید منتظر ماند و دید این به روزرسانی‌های مداوم به موزیلا کمک می‌کند تا دوباره به صدر بازگردد یا خیر اما این به روزرسانی‌ها فایرفاکس را گام کوچکی به مجموعه ویژگی‌های رقیبانش نزدیک می‌کند.
فایرفاکس 10 برای کسانی‌که کاربر فایرفاکس بودند به صورت یک به روزرسانی بی سر و صدا عرضه می‌شود اما برای هر دو سیستم‌عامل‌های ویندوز و مک قابل دسترسی و دانلود است.

دانلود فایرفاکس 10 نسخه ویندوز انگلیسی

دانلود فایرفاکس 10 نسخه مک انگلیسی

تاریخ درج : 1390/11/12
منبع خبر : farnet.ir
نام : شهر :