اخبار
منبع : http://konjkav.com

مدیران مراسم تشییع جنازه در آمریكا از نخستین دستگاه «igrave» رونمایی كرده‌اند كه به بستگان فرد مرحوم در پیگیری ماهواره‌یی وی در یك قبرستان كمك می‌كند.

 

تمامی افرادی كه در گورستان 1.5 هكتاری preserve در ایالت ایندیانا به خاك سپرده می‌شوند، به یك دیسک فرستنده جی‌پی‌اس در مركز تابوت خود یا درون قبر مجهز خواهند شد.

این دستگاه‌ها كه تقریبا به اندازه یك توپ هاكی است و از باتری استفاده می‌كنند، تا سالها قابل استفاده هستند.

اساس این دستگاه‌ها مشابه سیستم‌هایی است كه معمولا برای شناسایی لوله‌های آب یا گاز مدفون در خاك به كار می‌روند.

در حال حاضر نمونه‌های igrave زیادی موجود بوده كه برخی از آنها از جی‌پی‌اس ماهواره‌یی و برخی دیگر از برچسب‌های الكترونیكی خاص موسوم به rfid(سامانه بازشناسی با امواج رادیویی) استفاده می‌كنند كه بیشتر در كارت‌های اعتباری و فروشگاههای بزرگ برای رهگیری لباس‌ها كاربری دارند.

این فناوری به این منظور طراحی شده‌ كه بازماندگان بتوانند محل دقیق مردگان خود را كه نشانه آنها از بین رفته، پیدا كنند.

به خانواده‌های این افراد دستگاههای خوانش خاص برای راهنمایی آنها به منطقه صحیح ارائه می‌شود. این فرستنده‌های جی‌پی‌اس همچنین برای مردگانی كه اجساد آنها سوزانده شده نیز صادر می‌شود.

این مكان‌یابهای جی‌پی‌اس قادر به شناسایی تا عمق 1.5 متر بوده و قرار است از این دستگاهها در آینده پس از اینكه این گورستان طبیعی با سبزه و گیاه پوشانده شد، استفاده شود.

گورستان‌های طبیعی در سراسر دنیا پیش از این به ارائه مختصات جی‌پی‌اس مردگان به بازماندگان پرداخته‌اند. با این حال، گورستان preserve برای اولین بار به ارائه دستگاه مكان‌یاب در هر تابوت پرداخته است.

گورستان‌های طبیعی كه در آن مردگان در بیشه‌زارهای باز دفن می‌شوند، در سالهای اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این مراكز می‌توان مردگان را دفن كرده یا خاكستر آنها را پخش یا زیر درختان دفن كرد.

در این مناطق از تابوت‌های تجزیه‌پذیر با مصالحی مانند مقوا، چوب و دیگر مواد استفاده می‌شود تا اجساد سریعتر تجزیه شوند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *