اخبار
منبع : mehrnews.com
شرکتی به نام aqua venture برای ساخت ابزاری که به ادعای این شرکت سریعترین زیردریایی شخصی جهان است، رویکردی جدید داشته و سیستم موتور را از آن حذف کرده، در عوض این زیردریایی توسط نقلیه ای بر روی سطح آب یدک کشیده می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این شرکت می گوید در واقع در سیستم حرکتی که برای این زیر دریایی با نام seabird یا پرنده دریایی طراحی شده است، انرژی مورد نیاز آن را از موتور درونسوزی تامین می کند که بر روی شناور سطح آب قرار گرفته است.

در حالی که سریعترین زیردریایی شخصی کنونی سرعتی برابر 16 کیلومتر بر ساعت دارد، پرنده دریایی می تواند بر روی آب یا در زیر سطح آب با سرعتی برابر 40 کیلومتر بر ساعت حرکت کند. می توان این زیردریایی را با کمک طنابی به طول 122 متر یدک کشید به این شکل فاصله زیادی میان یدک کش و زیردریایی ایجاد شده و فضای کافی برای حرکت کردن و مانور دادن پرنده دریایی به وجود خواهد آمد.

یدک کش شرکت aqua venture می تواند به صورت همزمان تا دو زیردریایی را به همراه خود یدک بکشد. زیردریایی های مرغ دریایی می توانند در موارد توریستی تا عمق 46 متری مورد استفاده قرار بگیرند با این همه برای مشتریان ویژه ای که برای این زیردریایی ها مصارف تحقیقاتی در نظر گرفته اند این عمق به 91 متر افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین این زیردریایی ها می توانند برای 24 تا 72 ساعت هوای مورد نیاز برای تنفس سرنشینان خود را تامین کنند.

سیستم هدایتی این زیردریایی سکانی "جوی استیک" مانند و پدالهایی خواهد بود که امکان مانوردهی 360 درجه را برای زیردریایی به وجود خواهد آورد. شرکت در عین حال گزینه سکان سه محوری مرکزی را برای زیردریایی های خود در نظر گرفته است. سیستم صوتی از دیگر ویژگی های این زیردریایی است که در زمانهایی که میدان دید زیردریایی محدود می شود، برای هشدار از خطرهای موجود در اطراف مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس گزارش پاپ ساینس، در عین حال سیستم دورسنجی این زیردریایی امکان ارسال تصاویر ویدیویی، استفاده از gps، و ارسال و دریافت دیگر انواع اطلاعات را در زمان حقیقی به وجود خواهد آورد. نمونه تک سرنشینه این زیردریایی ها در حال حاضر عرضه شده اند اما مدل دو سرنشینه آن با قیمتی در حدود 210 هزار دلار به زودی عرضه خواهد شد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *