دانش آی آر
گزارش لحظه به لحظه فعاليتهاي فيزيکي يک ورزشکار
تعداد بازدید : 684

دستگاه الکترونیکی کوچکی عرضه شده که شبیه به عینکهای دیجیتال است و می‌تواند به ورزشکاران به طور مرتب گزارشی ثابت درباره فعالیتهای فیزیکی آن‌ها ارائه کند.


این گجت 4iiii نام دارد و توسط شرکت sportiiiis تولید شده است. این محصول فناورانه کوچک قادر است یک گزارش کامل درباره فعالیت فیزیکی ورزشکارانی چون دوندگان، دوچرخه سواران و… را به آن‌ها ارائه کند.

استفاده از این دستگاه که ظاهری شبیه عینک دارد بسیار ساده است. این دستگاه برای جلوگیری از انحراف ورزشکار از مسیری که طی می‌کند هیچ نوع اطلاعات متنی قابل خواندن و یا طرحهای گرافیکی را ارائه نمی‌کند بلکه تنها مجهز به لنز و 7 لامپ «ال.‌ای. دی» در رنگهای مختلف است.

هر لامپ «ال.‌ای. دی» با مسیر ورزش منطبق است و برپایه اطلاعاتی که از حسگرهایی که از «فناوری ارسال اطلاعات بی‌سیم ant+» دریافت می‌کند روشن می‌شود.

به این ترتیب، نوار قلب، سرعت سنج‌ها (حسگر سرعت) و دستگاههای اندازه گیری ریتم حرکت دوچرخه و یا قدم‌ها (حسگر فاصله مسیر) اطلاعات خود را به این دستگاه ارسال می‌کنند.

گجت این اطلاعات را پردازش کرده و سپس آن‌ها را با ارزشهایی که کاربر به عنوان سطح استاندارد در دستگاه ذخیره کرده است مقایسه می‌کند و تصمیم می‌گیرد که کدامیک از لامپهای «ال.‌ای. دی» را باید روشن کند.

برای مثال، اگر لامپ سبز روشن شد بدان معنی است که ورزشکار درحال تمرین در منطقه صحیح بوده و مشغول کسب حداکثر نتایج است.

اگر «ال.‌ای. دی» زرد، نارنجی و یا قرمز طرف راست لامپ سبز روشن شوند این نشان می‌دهد که ورزشکار با توان بیشتری نسبت به ارزشهای ثبت شده فعالیت می‌کند و باید فعالیت خود را متعادل‌تر کند.

درحالی که اگر «ال.‌ای. دی» زرد، نارنجی و یا قرمز طرف چپ لامپ سبز روشن شوند این بدان مفهوم است که ورزشکار زیر سطح تواناییهای ورزشی خود درحال کار است.

این اطلاعات می‌توانند با اتصال دستگاه به یک رایانه برپایه ویندوز و یا یک رایانه «مک» منتقل شوند. همچنین می‌توان پارامتر‌ها را بر روی دستگاههای موبایل برپایه سیستم عاملهای ios و «آندروئید» اصلاح کرد.

براساس گزارش pi gadget، این دستگاه نسبت به آب مقاوم است و مجهز به یک سیستم صوتی است که می‌تواند یک بازخورد کلامی به ورزشکار ارائه کند. باتری 4iiii در هر بار شارژ در حدود 10 ساعت عمل می‌کند.

تاریخ درج : 1390/08/17
منبع خبر : shegeftiha.com
نام : شهر :