دانش آی آر
کندوي ديواري زنبور عسل
تعداد بازدید : 695
 

زنبور عسل موجود مفید و دوست داشتنی است که با گسترش زندگی شهری کم کم در حال محو شدن از شهر ها است. شرکت فیلیپس با ارائه یک ایده به نام urbun beehive امکان داشتن یک کندوی کوچک خانگی بی خطر را حتی برای کسانیکه به زندگی آپارتمان نشینی گرفتار هستند، فراهم کرده است. این طرح از دو قسمت مجزا تشکیل شده. یک قسمت محفظه شیشه ای شفاف است که چند پنل مشبک در داخل آن جاسازی شده است. قسمت دیگر گلدانی است که چند شاخه گل جهت پذیرایی از زنبور ها در آن قرار می گیرد.

 

تنها کافی است که این کندوی مدرن را روی شیشه نصب کنید. محفظه شیشه ای آن داخل فضای ساختمان و گلدان خارج فضای ساختمان، یعنی در معرض فضای باز قرار می گیرد. ضمن اینکه پنل های مشبک موجود در این وسیله برای زنبورها مفید است و کندو سازی را برای آنها آسان کرده است.

 

برای استفاده از عسل این دستگاه هم کافی است که ظرفی را زیر آن گرفته و نخ آویزان از دستگاه را بکشید. عسل طبیعی همانند مایعی طلایی در ظرف شما سرازیر می شود.

 

فیلیپس جزئیات بیشتری در مورد ایده اش اعلام نکرده و هنوز نمی دانیم که آن را به صورت یک محصول هم در بازار می بینیم یا فقط در حد یک ایده جالب باقی می ماند. اما تفکر داشتن کندوی دیواری شخصی آنقدر فانتزی است که هر کس دلش بخواهد برای داشتن یک ظرف عسل تازه، فکر خریدن چنین چیزی به سرش بزند.

تاریخ درج : 1390/08/16
منبع خبر : narenji.ir
نام : شهر :