اخبار
منبع : mehrnews.com
جدول تناوبی عناصر با نامگذاری سه عنصر سنگین جدید چهره ای جدید و سنگین تر به خود گرفته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، با تایید نام سه عنصر سنگین جدید توسط مجمع عمومی اتحادیه بین المللی فیزیک کاربردی و محض جدول تناوبی عناصر از همیشه سنگین تر و حجیم تر به نظر می آید.

این اتحادیه عناصر 110، 111 و 112 را به ترتیب "دارمستادیوم" یا ds، "رونتگنیوم" یا rg و "کوپرنیکوم" یا cn نامگذاری کرده است. این عناصر به اندازه ای سنگین و ناپایدار هستند که تنها می توان آنها را در لابراتوار ایجاد کرده و آنها را با سرعتی بالا به دیگر عناصر تجزیه کرد. این عناصر هنوز چندان شناخته شده نیستند زیرا به اندازه ای پایدار نیستند که بتوان بر روی آنها آزمایش انجام داد، در عین حال این عناصر به صورت طبیعی در طبیعت وجود ندارند. به این عناصر "ابرسنگین" یا "ترانس اورانیوم" می گویند.

مجمع عمومی این اسامی را که توسط تیم تحقیقاتی مشترک اکتشاف عناصر ارائه شده بود، به تایید رسانده است. عنصر 112 به منظور بزرگداشت "نیکلاس کوپرنیک" اخترشناسی پروسی که برای اولین بار اعلام کرد زمین به دور خورشید در حرکت است و منجر به آغاز تحول کوپرنیکی شد نامگذاری شده است. محققان مرکز مطالعات یونهای سنگین "هلمولتز" آلمان برای اولین بار یک تک اتم از این عنصر را در 9 فوریه 1996 و به واسطه برخورد دادن زینک و سرب به دست آوردند. از آن زمان تا به حال در حدود 75 اتم از این عنصر ایجاد و ردیابی شده است.

عنصر 111 نیز در اصل در سال 1994 کشف شده و نام آن نیز به منظور بزرگداشت فیزیکدان آلمانی " ویلهلم کنراد رونتگن" که برای اولین بار پرتو ایکس را ایجاد و رد یابی کرد انتخاب شده است. عنصر 110 نیز برای اولین بار در 9 نوامبر 1994 کشف شده است.

بر اساس گزارش رویترز، اتحادیه فیزیک کاربردی و محض اعلام کرد: نامگذاری این عناصر به تایید فیزیکدانان در سرتاسر جهان رسیده است و اکنون از اینکه این سه عنصر به جدول تناوبی معرفی شده اند بسیار خوشحال هستیم.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *