اخبار
منبع : peykeiran.com

اکثریت مطلق مردمان کره شمالی در جریان تحولات لیبی و انقلابهای جهان عرب قرار ندارند.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل ازخبرگزاری فرانسه،99 درصد مردم کره شمالی از تحولات و اتفاقات روی داده در لیبی با خبر نیستند که این امر حاکی از آن است که مردم کره شمالی در جریان دیگرتحولات و ناآرامیهای حاکم بر خاورمیانه وجهان عرب که در بهار گذشته آغاز شده است نیز قرار ندارند.

تنها یک درصد از مردمان کره شمالی متشکل از مقامات دولتی احزاب بلندپایه و بازرگانانی هستند که به چین و دیگر کشورها سفر می کنند در جریان تحولات حاکم بر خاورمیانه و دنیای عرب قرار دارند.

آژانسهایی که رسانه های تصویری و مطبوعات کره شمالی را کنترل می کنند گزارش داده اند که رسانه های این کشور کاملا موضع سکوت در قبال کشته شدن قذافی وآزادسازی لیبی اتخاذ کرده اند واین موضوع که مهمترین خبر در هفته های گذشته در سطح جهان بوده است کاملا در رسانه های کره شمالی سانسور شده است.

خفقان شدید خبری درباره سقوط دیکتاتورهای تونس ومصر ومرگ خونین قذافی این پیام را برای کیم جونگ ایل ،رهبرکره شمالی، در بردارد که پایه های قدرت وی در آستانه انتقال قدرت به فرزند خلفش متزلزل است.

به رغم این که مقامات دولت حاکم کره شمالی همواره به وفاداری جمعیت 23 میلیونی مردم کره شمالی می بالند اما نخبگان سیاسی حاکم بیم از ان دارند که افشای سرنوشت دیکتاتورهای ساقط شده در خاورمیانه نیز بر روی مردم این کشور تاثیر بگذارد.

مقامات پیونگ یانگ که بیم از تاثیرات انقلابهای جهان عرب دارند بطور محسوسی در هفته های گذشته موضع معتدلی درقبال کره جنوبی اتخاذ کرده اند. رسانه دولتی کره شمالی بارها از سئول خواسته است تا موضع نرم تری در قبال پیونگ یانگ اتخاذ کنند. دولت کنونی کره جنوبی از بدو تشکیل موضع سرسختانه ای در قبال کره شمالی در پیش گرفته است. برای ماهها مقامات کره شمالی مستقیما نام لی میونگ باک رئیس جمهور کره جنوبی را ذکر نکرده اند و با زبان تند و نامناسبی درباره او صحبت نکرده اند.

هدف نهایی پیونگ یانگ از اتخاذ موضع نرم در قبال کره جنوبی دسترسی به کمکهای اقتصادی وبشردوستانه سئول می باشد.

کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی باید بداند که با توجه به سقوط دیکتاتورهای جهان عرب در سال جاری موقعیت وی نیز متزلزل و ناپایدار است. با توجه به خشونتها و تظاهرات مردم در دو کشور بحرین و یمن، تنها موضوع زمان است که گرسنگی و سرکوب مردمان کره شمالی منجر به شورش علیه حکومت کیم جونگ ایل خواهد شد و در حال حاضر استراتژی موضع نرم پیونگ یانگ ابزاری برای ادامه حکومت حاکمان کره شمالی تلقی می شود.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *