دانش آی آر
تصاويري جالب از عمليات نجات بچه گوريل ربوده شده در کنگو
تعداد بازدید : 921
آخرین نیوز: گروهی از تکاوران کنگویی پس از انجام یک عملیات نظامی موفق شدند یک بچه گوریل را که توسط شکارچیان غیرقانونی ربوده شده بود نجات دهند.به گزارش خبرگزاری مهر، این بچه گوریل چهارمین موردی بود که تنها در سال 2011 توسط شکارچیان غیرقانونی ربوده شده و نجات یافته است.

براساس گزارش نشنال جغرافی، تکاوران “پارک گوریل ویرونگا” در جمهوری دمکراتیک کنگو طی یک عملیات مسلحانه موفق شدند بچه گوریل را آزاد کنند.

سرانجام نجات یافت
کریستین شاماوو، گارد جنگلی، این بچه گوریل را در بغل گرفته است. شکارچیان غیرقانونی،
بچه حیوانات را به خریداران بازار سیاه عرضه می کنند. گاردهای جنگی این بچه گوریل نر را که در یک کوله پشتی پنهان شده بود نجات دادند و سه شکارچی غیرقانونی را دستگیر کردند.
این بچه گوریل که “شاماوو” (در بزرگداشت نام نجات دهنده اش) نام دارد می توانست به قیمت حدود 40 هزار دلار فروخته شود.
“شاماوو” چهارمین بچه گوریلی است که توسط گاردهای جنگلی در سال 2011 نجات یافته است.
زیر شوک
زمانی که تکاوران این گوریل را از کوله پشتی بیرون آوردند. این حیوان که در این عکس در کنار “یان رمر”، دامپزشک پارک است بسیار هرسناک و مضطرب بود و دستهایش را در اطراف بدن به هم می فشرد. روز بعد، پس از اینکه کریستین به آن موز و خوراکیهای دیگری داد سرانجام کمی آرام شد و شروع به خوردن کرد.
کریستین معتقد است که مادر این بچه گوریل و شاید سایر گوریلهای گروهش توسط شکارچیان کشته شده باشند.
بگو آ آ آ آ آ….
پس از معاینه، یان رمر و سایر دامپزشکان به این نتیجه رسیدند که شاماوو در حدود یکسال و نیم دارد. درحال حاضر شرایط این حیوان بهتر شده با اشتها غذا می خورد و اجتماعی تر شده است.
دستهای دوستانه
کریستین درحالی که یان رمر، شاماوو را معاینه می کند آن را نگه داشته است. گوریلها از جمله گونه های حفاظت شده در کنگو هستند. به همین دلیل مجازات سختی برای کسانی که آنها را می کشند و یا اسیر می کنند در نظر گرفته شده بود. به طوریکه شکارچیان غیرقانونی بین 1 تا 10 سال با خطر زندان مواجهند.
نگاه مطمئن
“ادی کامابل”، دامپزشک پروژه دامپزشکی کوهستان گوریلها، “شاماوو” را در بغل گرفته است. شاماوو درحال حاضر به توجه و مراقبت 24 ساعته نیاز دارد. به همین دلیل دو نفر به صورت شیفتی در کنار آن هستند.
 ”ادی کامابل” در این خصوص گفت: “یک کودک یکسال و نیم انسان را تصور کنید که چقدر به مراقبت نیاز دارد. این بچه گوریل نیز در یک فاز مشابه است. این حیوان همه خانواده و حتی جنگل خود را که همه دنیایش بوده از دست داده است و بنابراین به یک محیط واقعاً امن نیاز دارد.”
تاریخ درج : 1390/08/01
منبع خبر : http://ohyes.ir
نام : شهر :