اخبار
منبع : alarabiya.net
دبی – العربیه.نت

عملیات مخالفان رژیم معمر قذافی برای خارج ساختن پایتخت آخرین سنگر رهبر لیبی که از شب گذشته آغاز شده است روز یکشنبه 22-8-2011 وارد مرحله حساسی شده است.

گزارش های وارده از لیبی حاکی است مخالفان کنترل اغلب مناطق پایتخت را در دست گرفته اند و ورود انقلابیون مسلح به پایتخت لیبی با استقبال مردم پایتخت همراه بوده است.

درهمین حال مصطفی عبد الجلیل رهبر شورای ملی انتقالی لیبی اعلام کرد عمرحکومت قذافی به پایان رسیده است وعملیات آزادسازی طرابلس ودرگیری تن به تن ادامه دارد.

به گزارش العربیه با تنگ تر شدن حلقه محاصره طرابلس توسط انقلابیون در مناطق مختلف لیبی شایعه شده است که قذافی خود را برای فرار از کشور آماده می کند.

رهبر لیبی در یک پیام صوتی بار دیگر مخالفان را "موش" و " خائن " توصیف کرد و ازهوادارانش خواست تا از پیشروی آنها به سوی طرابلس جلوگیری کنند.

او مخالفان را به تلاش برای ویران کردن لیبی و کشورهای خارجی را به برنامه ریزی برای غارت نفت لیبی متهم کرد.

معمر قذافی به ویژه به نیکولا سارکوزی به شدت تاخت و او را به فریب دادن مخالفان به هدف غارت نفت لیبی متهم کرد.
همچنین سیف الاسلام فرزند قذافی نیز خبر امکان تسلیم شدن پدرش در برابر نیروهای مخالف و ناتو را تکذیب کرد و از مردم لیبی خواست تا به جنگ خاتمه دهند اما او راه حلی برای این بحران ارائه نداد.

موسی ابراهیم سخنگوی دولت قذافی اما در یک مصاحبه خبری اعلام کرد نیروهای دولتی کنترل پایتخت را در دست دارند.

این در حالی است که تعداد زیادی از انقلابیون از مناطق حساس لیبی با شبکه های خبری مصاحبه کرده و اعلام کرده اند که به سرنگونی حکومت قذافی نزدیک شده اند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *