دانش آی آر
با مشاركت "بن لادن" بلندترين برج جهان به ارتفاع يك كيلومتر در سعودى بنا مى شود
تعداد بازدید : 725

 

مقایسه برج با مرتفع ترین برج های جهان
 
امروز سه شنبه 2/8/2011 یك شركت سعودى اعلام كرد با امضاى قراردادى به ارزش بیش از 1 میلیارد و 200 میلیون دلار و با مشاركت مجموعه شركتهاى بزرگ "بن لادن"، بلندترین برج جهان به طول یك كیلومتر در جده مهمترین بندر پادشاهى سعودى ساخته مى شود.

شركت سعودى فراگیر "المملكه"، فاش ساخت كه شركت اقتصادى جده قراردادى را براى ایجاد برج هزار مترى در این بندر معروف امضا كرده است. نام برج طبق گزارش واصله "برج مملكت" خواهد بود و اصولا قرارداد با نام "طرح برج مملكت" امضا گردید.

شركت المملكه توضیح داد كه طرف قرارداد شركت اقتصادى جده، مجموعه شركتهاى بزرگ "بن لادن" است. ارزش قرارداد با این مجموعه مبلغ 4.6 میلیارد ریال سعودى، معادل 1.2 میلیارد دلار امریكا مى باشد.

در حال حاضر بلندترین برج جهان، برج خلیفه در دبى به ارتفاع 825 متر است كه توسط شركت ساختمان و شهرك سازى اعمار از بزرگترین شركتهاى عمرانى امارات ساخته شده است.

طبق بیانیه اى كه شركت سعودى "المملكه" منتشر ساخت ارتفاع برج "المملكه" در جده از 1000 متر هم بالاتر خواهد بود و در این برج، هتل، هتل آپارتمان، آپارتمانهاى مسكونى و دفاتر شركتها پیش بینى شده است. مجموع مساحت واحدها در این برج 500 هزار متر مربع خواهد بود.

اجراى طرح برج مملكت در جده، در واقع مرحله نخست در ایجاد شهر "مملكت" در شمال بندر جده به مساحت 53 میلیون متر مربع خواهد بود. این برج و شهر اطراف آن مشرف بر دریاى سرخ و خلیج ابحر خواهند بود.
تاریخ درج : 1390/05/13
منبع خبر : alarabiya.net
نام : شهر :