دانش آی آر
جانداران تازه‌كشف شده در چزيره گينه‌نو + عکس
تعداد بازدید : 899
دانشمندان موفق به كشف 1060 گونه جدید جانوری و گیاهی در جزیره گینه نو با نرخ كشف هر هفته دو گونه از سال 1998 تا 2008 شده است.

به گزارش ایسنا، در میان این گونه‌های تازه كشف شده، 12 پستاندار از جمله یك دلفین با باله پهن وجود دارند كه این گونه، جدیدترین نوع دلفینی در 30 سال اخیر است.

همچنین یك حلزون نابینا، قورباغه دندان‌دار، خفاش بزرگ صورت میمونی و مورچه‌خوار بی‌دندان منقاربلند «سردیوید» در میان این گونه‌ها وجود دارند.

حدود 71 ماهی جدید از جمله یك كوسه رودخانه‌ای 2.5 متری، 218 گونه جدید گیاهی، دو پرنده، 580 بی‌مهره، ‌134 دوزیست و 43 خزنده در این جزیره كه میان پاپوآ گینه نو و اندونزی تقسیم شده، كشف شده‌اند.

گینه نو سومین مجرای جنگل‌های انبوه جهان پس از آمازون و كنگو بوده و با وجود این‌كه تنها 0.5 درصد از سطح جهان را در بر می‌گیرد، شش تا هشت درصد از گونه‌های زمین را در خود پناه داده است.

به گفته دانشمندان، سكونت‌گاه‌های طبیعی با سرعت بسیار بالایی در حال نابودی بوده و فعالیت‌های انسانی از قبیل استخراج معدن، حفاری، تجارت حیات ‌وحش و تبدیل زمین‌ها به مناطق كشاورزی در این روند رشد تاثیر بسزایی داشته‌اند.


تاریخ درج : 1390/04/15
منبع خبر : peykeiran.com
نام : شهر :