دانش آی آر
مدير رنوپارس: ساندرو 2 سال ديگر مي‌آيد
تعداد بازدید : 1984
مدیر رنوپارس: ساندرو 2 سال دیگر می‌آید

مدیر رنوپارس: ساندرو 2 سال دیگر می‌آید


روزنامه دنیای اقتصاد از قول پیمان کارگر، مدیر عامل رنوپارس، خبر داده که پارس خودرو تا دو سال دیگر رنو ساندرو را تولید و به بازار عرضه خواهد کرد. {لینک}

به گفته آقای کارگر، هر دو مدل معمولی و شاسی بلند ساندرو در ایران تولید خواهد شد.

رنو ساندرو یک هچ بک پنج در است که این شرکت فرانسوی براساس پلتفرم b0 ساخته است. این پلتفرم همانی است که مدل لوگان (در ایران تندر 90) بر روی آن ساخته می‌شود. مدلی با شاسی بلند هم با نام ساندرو استپ‌ وی با موتوری 112 اسب بخاری ساخته شده است. 

ساندرو اولین ماشینی بود که رنو خارج از اروپا و برای اولین بار در آمریکای جنوبی عرضه کرد. این ماشین با همکاری مهندسان برزیلی و رومانیایی در دسامبر سال 2007 به بازار عرضه شد و کارخانه رومانیایی داسیا هم  یک سال بعد مدلی را با همین نام به بازار عرضه کرد. 

این ماشین اکنون در کشورهای رومانی، برزیل، کلمبیا، آفریقای جنوبی، مراکش و روسیه تولید می‌شود و اگر در زمانی که مدیر رنوپارس وعده داده در ایران به تولید انبوه برسد، هفت سال از عمرش گذشته است. 

در سایت رنوپارس در صفحه‌ای که مشخصات این مدل نمایش داده شده، تنها یک موتور 1600 سی سی 16v نمایش داده شده است و به نظر می‌رسد، رنو پارس قصد دارد ساندرو را با همین موتور در ایران تولید کند. 


مدیر رنوپارس: ساندرو 2 سال دیگر می‌آید

stepway، مدل شاسی بلند ساندرو

این موتور 110 اسب بخار قدرت دارد و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن 10.5 ثانیه است و حداکثر سرعت آن هم 175 کیلومتر در ساعت است. 

رنو ساندرو با داشتن دو ایربرگ به صورت استاندارد، از نظر ایمنی در آزمایش ایمنی اروپایی euro ncap توانست از 37 امتیاز، 24 امتیاز کسب کند. 

دنیای اقتصاد نوشته است که پیمان کارگر، که با سابقه مدیریت در رنو، از سال گذشته مدیریت بخش ایران این شرکت را بر عهده گرفته است، قیمت ساندرو را حدود پانزده میلیون تومان اعلام کرده، اما از دادن رقمی رسمی خودداری کرد. 

با اینکه روزنامه دنیای اقتصاد فروش این ماشین به این قیمت را بعید دانسته است، اما برای مقایسه می‌توان به قیمت‌ کنونی این ماشین در بازارهای اروپا مراجعه کرد.

در حال حاضر شرکت داسیا، مدل ساندرو را با موتوری 1400 سی سی که 75 اسب بخار قدرت دارد در فرانسه با قیمت 8900 یورو می‌فروشد که تقریباً معادل پازنده میلیون تومان خواهد شد.  بنابراین دستیابی به چنین قیمتی در بازار ایران چندان دور از دسترس نخواهد بود. 

تردید‌ها درباره ساندرو، به قیمت نهایی این ماشین محدود نمی‌شود و با توجه به تأخیر زیاد عرضه تندر 90 به خریداران، هنوز معلوم نیست آیا می‌توان به حضور این ماشین در بازار ایران تا دوسال آینده مطمئن بود؟


تاریخ درج : 1390/02/25
منبع خبر : khodro.co.uk
نام : شهر :