اخبار
منبع :

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01892/micro-skype_1892456b.jpg

مایکروسافت، اسکایپ را به قیمتی کم‌سابقه می خرد

از این قرارداد که ارزش آن هشت و نیم میلیارد دلار برآورد شده، به عنوان بزرگترین قرارداد در تاریخ سی و شش ساله شرکت نرم افزاری مایکروسافت نام برده شده است.

به گفته مایکروسافت، به این ترتیب اسکایپ به بخش تجاری جدیدی در داخل این شرکت نرم افزاری تبدیل می شود.ازطریق اسکایپ که قابل دانلود بر روی کامپیوترها، تلفن های همراه و سایر ابزارهای مشابه است می توان پیام های ویدئویی و صوتی به تمام نقاط جهان ارسال کرد.

شرکت اسکایپ که مرکزآن در لوکزامبورگ قرار دارد، در سال 2003ایجاد شده و در سراسر جهان 663 میلیون کاربر دارد.سایت اینترنتی ایی بی در سال 2006اسکایپ را به قیمت 26میلیارد دلار خریداری کرده بود.

در سال 2009، هفتاد درصد از سهام این شرکت به قیمت 2میلیارد دلار فروخته شد.

اکثریت سهام این شرکت توسط گروهی از سرمایه داران شرکت های خصوصی خریداری شد.

استیو بالمر، مدیر اجرایی مایکروسافت گفته است:" اسکایپ یک پدیده است و میلیون ها نفر در سراسر جهان تمایل دارند که از خدمات این شرکت استفاده کنند."

بسیاری از مردم در سراسر جهان از خدمات تلفن رایگان این شرکت استفاده می کنند که این امر کسب درآمد را برای این شرکت با دشواری روبرو کرده است.

به گفته تحلیل گران هدف مایکروسافت از خرید اسکایپ، توسعه خدمات مربوط به کنفرانس ویدئویی است.

هر چند که قیمت هشت و نیم میلیارد دلاری اسکایپ تاثیری در توسعه مایکروسافت نخواهد داشت ، اما بعضی از کارشناسان منطق پرداخت چنین مبلغی را برای اسکایپ که خود برای کسب سود در تلاش است، زیر سوال برده اند.

مایکل کلندنین، مدیراجرایی شرکت مشاوران red tech گفته است:" اگر بخشی از سهام شرکت اسکایپ در هیجده ماه گذشته 25میلیارد دلار ارزش داشته، پس پرداخت  8.5میلیارد دلار برای کل سهام این شرکت سخاوتمندانه (زیاد) است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *