اخبار
منبع :

http://www.sas.usace.army.mil/50/images/drought.jpg

حفره لایه اوزون به خشکسالی استرالیا دامن زده است

آنها در مقاله ای در نشریه "ساینس" نتیجه گیری کردند که این حفره باعث جابجایی الگوهای وزش باد و بارندگی در نیمکره جنوبی زمین حتی در نواحی استوایی شده است.مدل های اقلیمی آنها حاکیست که تاثیر این وضع به خصوص در استرالیا قوی است.

بسیاری از بخش های این کشور در سال های اخیر شاهد خشکسالی بوده است و شهرها مجبور به سرمایه گذاری در فناوری هایی مانند نمک زدایی شده اند و بسیاری از مزارع بسته شده اند.

دانشمندانی که این مطالعه را سازمان داده اند - تحت هدایت دانشگاه کلمبیا در نیویورک - حفره موجود در لایه اوزون را به مدل های استاندارد اقلیمی اضافه کردند تا درباره چگونگی تاثیر آن بر باد و باران تحقیق کنند.تیم دانشگاه کلمبیا دریافت که در مجموع، حفره اوزون باعث حرکت جبهه های باران زا به جنوب شده است.

http://feww.files.wordpress.com/2011/04/arctic-ozone-hole-awi.jpg?w=240&h=241

 

سارا کانگ از دانشگاه کلمبیا  گفت: "از نظر میانگین برای این ناحیه، [حفره اوزون] باعث تغییری 10 درصدی می شود - اما برای استرالیا این تغییر 35 درصدی است."مدل آنها نشان داد که گرمایش زمین به دلیل تصاعد گازهای گلخانه ای همچنین یکی از عوامل این وضع است - هرچند چرخه های طبیعی اقلیمی نیز مهم تصور می شود، زیرا استرالیا پیش از فرسایش لایه اوزون و پیش از گرمایش مشاهده شده در قرن بیستم هم خشکسالی های شدید را تجربه کرده بود.فرسایش اوزون ناشی از واکنش های شیمیایی در استراتسفر، یعنی لایه فوقانی اتمسفر، است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM