اخبار
منبع : radiozamaneh.com

در پی نفوذ نیروهای شورشی لیبی به شهر اجدابیا، از مناطق تحت کنترل معمر قذافی، جنگنده‌های غربی مقرهای نیروهای قذافی در اطراف این شهر را بمباران کردند.
 

خبرگزاری الجزیره، همچنین از اسارت گروهی از هوادارن قذافی به دست شورشیان در این شهر خبر داده است.
 
حمله توپخانه‌ای جمعه شب نیروهای قدافی به شهر مصراته، سومین شهر بزرگ لیبی نیز منجر به کشته شدن چند شهروند غیرنظامی شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، حملات یک هفته گذشته نیروهای قدافی به این شهر دست کم ??? نفر کشته و بیش از ???? نفر مجروح برجای گذاشته است.
 
از سوی دیگر ویلیام گورتنی، از مقامات ارشد وزارت دفاع ایالات متحده، روز گذشته در یک کنفرانس خبری از احتمال بیشتر کردن تعداد هواپیماهای نظامی ایالات متحده در لیبی خبر داد.
وی با بیان اینکه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو هدایت بمباران‌های لیبی رانپذیرفته است، اعلام کرد که تا زمان ایجاد توافق جدید، آمریکا این مسئولیت را بر عهده خواهد داشت.
 
این در حالی است که هیلاری کلینتون، وزیر خارجه ایالات متحده، می‌گوید کشورهای دیگر نقش بیشتری در عملیات علیه نیروهای قذافی بر عهده گرفته‌اند و تعداد هواپیماهای آمریکا اعزامی به لیبی کمتر شده است.
 
فرماندهی عملیات اعمال منطقه پرواز ممنوع در لیبی از سوی ناتو به چارلز بوشارد، ژنرال کانادایی واگذار شده است.
 
ویلیام گورتنی به خبرنگاران گفت که نیروهای قذافی افرادی را که «نیروهای داوطلب» می‌نامد برای رودررویی با مخالفان و نیروهای ائتلاف مسلح کرده‌اند.
 
وی با اشاره به «تصعیف شدید» ارتش لیبی گفت که نیروی هوایی لیبی نمی‌تواند پرواز کند، انبارهای مهمات و برج‌های مخابرات نابود شده‌اند. ستادهای فرماندهی ارتش لیبی نیز قادر به فعالیت نیستند.
 
به گفته یک مقام مسئول در وزارت بهداشت لیبی در اثر حملات نیروهای ائتلاف دست کم ??? نفر کشته و ??? نفر زخمی شده‌اند.
 
حملات نیروهای ائتلاف به ارتش لیبی از شامگاه شنبه ?? اسفند ????در پی تصویب قطعنامه ???? شورای امنیت علیه معمر قذافی آغاز شده است.  


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *