دانش آی آر
ويژگي‌‌هاي آيفون 5 جديدترين محصول اپل
تعداد بازدید : 1324

http://cdn.itproportal.com/photos/iphone-5_feature.png

چگونه بار دیگر آیفون جدید سعی‌ در حکمفرمایی بر گوشیهای هوشمند دارد؟

شاید (مشکلات آنتن دهی) هنوز در ذهن بسیاری از طرفداران اپل  تازگی داشته باشد ، این در حالیست  که راه حال این مشکل دور از ذهن به نظر می‌رسد.

به گزارش ورد آی تی و به نقل از تی تری ، طرفداران آیفون بار دیگر منتظر این هستند که شرکت Cupertino چه محصولی را به عنوان جانشین آیفون 4 معرفی‌ خواهد کرد ؟!

گوگل آندروید به دنبال راهی‌ برای افزایش تولید محصولات خود است و این در حالیست که کسی‌ شکی در برجسته بودن و درخشش تلفن های هوشمند اپل ندارد .

در ماههای اخیر صحبتها در مورد آیفون 5 بیشتر و بیشتر شده و همانطور که پیش بینی‌ می شد اپل بزودی گوشیهای  هوشمند رو تغییر خواهد داد .

شایعات و اطلاعاتی‌ که تاکنون از آیفون 5 منتشرشده (و اطلاعاتی‌ که تا کنون در اختیار ما قرار گرفته است ) به صورت زیر است:

http://tek3d.org/wp-content/uploads/2010/10/iphone-5-concept.jpg

طراحی جدید آیفون 5:

به گزارش وال استیریت ژورنال “In – The – Know” به صورت جدیدی در آیفون 5 وجود دارد که این باعث عنوان یک طرح جدید در رابطه با مشکلات آنتن دهی که به شکل “نبود سیگنال” یا “قطع تماس” خواهد بود .اختراع جدید اپل همچنین با استفاده از قطعات  کوچک رسانا در زیر صفحه نمایش باعث می‌شود که که این دستگاه نسبت به قبل باریکتر شده باشد .همچنین بااستفاده از  روشهای جدید دستگاه مصرف کمتری نسبت به قبل دارد و میتوانید بعد از هر شارژ به مدت بیشتری از باطری استفاده کنید

پردازشگر “A5? و تراشه های “Qualcomm”

وال استیریت ژورنال به عنوان اولین منبع  خبر “اشنایی کاربران با دستگاه جدید آیفون 5 همچنین اعلام کرد که آیفون در حال پیاده سازی و ساخت تراشه هایی است که با گوشی‌های هوشمندی که دارای سیستم عامل آندروید هستند قابل رقابت است . اپل تلاش کرده که  پردازشگر گوشی را از  ”ََA4? به پردزشگرهایی با قدرت بیشتره “A5? ارتقا دهد

به رخ کشیدن یک تراشه 2 هسته ای، قدرت آیفون 5 را تا سی‌ پی‌ یوهای Dual Core بالا میبرد .به احتمال زیاد در مقابل ارائه دهندگان چیپستهای بیسیم، “ Infineon” نیز ممکن است راهی‌ برای رفع مشکلاتی که آیفون 4 با آنها مواجه است ارائه دهند .

اسکیرین آیفون 5 ساخته شده توسط شرکت توشیبا

“Nikkei Business Daily” سال گذشته اعلام کرد توشیبا در حال ساخت کارخانه جدیدی در ایشیکاوا است که در آنجا پانل‌های “LCD” الا سی‌ دی برای سری  محصولات  آی‌پاد و آیفون شرکت اپل تولید خواهد دشد .کارخانه جدید ژاپنی با سرمای گذاری نزدیک به  757 میلیون یورو در سال 2011 ساخته میشود،این کارخانه به اندازه دو برابر حجم تولیدی کارخانه فعلی توشیبا ظرفیت تولید خواهد داشت،

شایان ذکر است سرمایه گذاری در این کارخانه  توسط شرکت اپل صورت پذیرفته است .

این کارخانه در سال جاری شروع به کار خواهد کرد واین در حالی‌ است که انتظار میرود آیفون 5 یکی‌ از اولین دستگاه‌هایی‌ باشد که این کارخانه قطعاتش را تولید خواهد کرد .

ارتباطات نزدیک آیفون 5:

ظاهر “NFC ” موجود در گوگل آندروید آپدیت  2،3 را نشان میدهد که میتواند برای اپل به عنوان یک رادار عمل کند.”Benjamin Vigier” مدیر جدید بخش تجارت موبایل شرکت اپل با رزومه? کاریه خود نشان میدهد که تجربه کاریه بسیار خوبی‌ در زمینه? ” NFC ” دارد . اپل از یک سری اطلاعات مربوط به ” NFC  ” در آیفون بهره گرفته که می‌شود به نقش” Benjamin Vigier ” و تجربیاتش در مورد” NFC  ” در این شرکت بیشتر پی‌ برد.شما میتوانیداز آیفون 5 خود به عنوان یک کردیت کارد مجازی استفاده کنید،

آیفون 5 به شما این اجازه را میدهد که بتوانید همه چیز را پرداخت کنید و این کار به وسیله ارسال امواج توسط آیفون روی هر کارت خوان صورت میگیرد.

” SIM ” ادغام شده در آیفون5

به کاربر این اجازه را میدهد که یک نت‌ورک با توجه به نیاز کاربر به او اختصاص داده شود . استفاده کنندگان آیفون میتوانند در موقع خرید یک نت‌ورک پروایدر انتخاب کنند. اپل این امکان را فراهم کرده که به سادگی‌ میتواند گوشی را پروگرام کند و دیگر نیازی به انتظار برای فالسازی شبکه برای ” SIM ” نیست.

دریافت کنند رادیویی آیفون5

آیفون 5 میتواند “AM” “FM” و امواج ماهواره ایی را دریافت کند که این یکی‌ از ثمره‌های فناوری برای استفاده از نقشه های ردیابیست ، که  در سال گذشته  نیز از موارد پیشروی گوشیهای آیفون در بازارهای تلفن همراه بوده است .آیفون این امواج را با استفاده از گیرنده که بر بالای آن نصب میشود می‌گیرد . یکی‌ از نقاط برجسته این اختراع جدید این است  که خود را به عنوان یک ایستگاه رادیویی منحصر به فرد به دیگران معرفی‌ کند.آیفون 5 به کاربران این اجازه را میدهد که ایستگاه‌های در دسترس را مکان یابی‌ و قویترین و یا نزدیکترین ایستگاه را انتخاب کنند..

صفحه ” 3D ” آیفون ?

وبلاگ ژاپنی ”  Macotakara ” در رابطه با آیفون 5 اینگونه می‌گوید که آیفون 5 یک رفتار 3 بعدی دارد.یکی‌ از قابلیت‌های مهم این دستگاه این است که به راحتی‌ با موقعیت کاربر تنظیم می‌شود و همچنین استفاده از دوربین و تعدادی حسگر حرکتی‌ میتواند یک طرح 3بعدی را در گوشی به معرض نمایش بگذارد

سیستم شارژ خورشیدی آیفون

آیفون به خاطره مشکلات مربوط به باطری و شارژ شناخته شده است..

یکی‌ از ابتکارت شرکت” Cupertino ” این بوده که آیفون میتواند یک باطری خورشیدی داشته باشد

ابتکاری که علاوه بر گوشی ها برای تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها هم میتواند کاربرد زیادی داشته باشد..

یک کنترل قدرت میان سلولهای خورشیدی و باطری دستگاه وجود دارد که میتواند انرژی ذخیره شده‌رو به طور یکنواخت به باطری برساند .

تاریخ  روی نمایی آیفون 5

به احتمال زیاد تاریخه تولید رسمی‌ این محصول در تابستان سال جاری میلادی باشد .

تاریخ درج : 1389/12/14
منبع خبر : worldit.ir
نام : شهر :