دانش آی آر
ربات هليكوپتري هوشمند مين‌ياب ساخته شد
تعداد بازدید : 876
ربات هلیكوپتری هوشمند مین‌یاب ساخته شد

 ربات هلیكوپتری فوق هوشمند مین‌یاب با قابلیت موقعیت‌یابی توسط یك مخترع ایرانی ساخته شد.

مجتبی كریمی، مخترع ایرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی فارس گفت: ربات هلیكوپتری در سطح كوچك با ابعاد 40 در 50 سانتی‌متر طراحی و ساخته شده است.
وی افزود: این ربات قادر است ارتفاع خود را تنظیم كند كه این كار را بعد از فشردن كلید Start روی خود در سطح مورد نظر انجام می‌دهد. این ربات در یك زمین و مساحتی كه كاربر به آن می‌دهد شروع به جستجو می‌كند.
كریمی تصریح كرد: یافتن مین‌ از طریق این ربات توسط یك سنسور فلزیابی كه زیر مین‌های به كار رفته در زمین است انجام می‌شود.
وی گفت: این ربات سیستم تشخیص دمای محیط نیز دارد و میزان غلظت هوا و دودهای شیمیایی را تشخیص می‌دهد.این سیستم به كمك سنسوری كه روی آن نصب شده می‌تواند خودش را با شرایط محیط سازگار كند.
كریمی افزود: سیستم دیگری كه این ربات از آن برخوردار است سیستم موقعیت‌یابی است كه روی آن نصب شده است كه این سیستم آن با همه سیستم‌های كره زمین مطابقت دارد.
وی خاطرنشان كرد: روی ربات یك قطب‌نمای دیجیتالی برای تعیین موقعیت مین‌ها نیز نصب شده است كه ربات به كمك آن هیچ موقع گم نمی‌شود و نیز به علت اینكه ربات روی زمین نیست امكان خطا در آن صفر است.
كریمی گفت: سیستم باتری این ربات طوری است كه باعث می‌شود ربات بیش‌ترین بهره را از آن ببرد. این ربات در مرحله آزمایشگاهی قرار دارد و هنوز به تولید انبوه نرسیده است.
تاریخ درج : 1389/11/16
منبع خبر : www.newelm.blogfa.com
نام : شهر :