اخبار
منبع :
در واقع این روش درمان، درست به اندازه حمام آفتاب گرفتن در وسط یك روز گرم و داغ تابستانی به چشم‌ها و پوست‌ آسیب وارد می‌كند.
كارشناسان هشدار دادند: سفید كردن دندانها برای چشم‌ها و پوست پیامدهای خطرناكی دارد.
محققان می‌گویند؛ شاید خندیدن با دندانهای سفید و براق در میان دوستان و بستگان برای شما بسیار خوشایند باشد اما اگر قرار است با كمك «اشعه فرابنفش» دندانهایتان را سفید و درخشان كنید، حتما مراقب باشید؛ چرا كه استفاده از این تكنیك ممكن است به چشم‌ها و پوست آسیب وارد كند.
در پژوهش اخیر محققان توصیه می‌كنند بهتر است دندانهای براق و درخشان هنرپیشه‌ها را فراموش كنید و از این روش برای سفید كردن دندانهایتان پرهیز كنید.
به گفته محققان، سفید كردن دندانها یكی از متداولترین روشهای درمانی زیبایی دندانها در عصر حاضر است. در این روش از یك ماده سفید كننده استفاده می‌شود كه معمولا پروكسید هیدروژن است. از این ماده اغلب برای از بین بردن رنگ‌های برجای مانده از قهوه، چای و سیگار روی دندانها استفاده می‌شود.
محققان می‌گویند؛ اشعه فرابنفش پروسه اكسیده شدن را فعال‌تر می‌كند به این ترتیب فرایند سفید كنندگی یا در اصطلاح دندانپزشكی بیلیچینگ با استفاه از این اشعه بهتر انجام می‌شود.
آلن بروزل، پژوهشگر انستیتو مواد دندانی نورویك در نروژ در این باره می‌گوید: تحقیقات جدید ما نشان داد مدارك علمی بسیار اندكی وجود دارد كه تایید كننده تاثیر مطلوب اشعه فرابنفش در این پروسه است.
در واقع این روش درمان، درست به اندازه حمام آفتاب گرفتن در وسط یك روز گرم و داغ تابستانی به چشم‌ها و پوست‌ آسیب وارد می‌كند. به علاوه افراد حساس به نور بیشتر در معرض خطر قرار دارند.
نتایج این تحقیق در نشریه «علوم شیمی نور و بیولوژی نور» به چاپ رسیده است.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *