اخبار
منبع :

 

مقدار چربی اشباع شده و نمك موجود در كباب‌های چرخان موسوم به كباب تركی یا كباب دونر ، بسیار بیش از میزان مورد نیاز روزانه است.

به گزارش شبكه خبر ، پژوهشگران موسسه استاندارد مواد غذایی بریتانیا ، با بررسی كباب‌های چرخان موسوم به كباب دونر یا كباب تركی كه در انگلیس ارائه می شود ، اطلاعات تكان دهنده‌ای درباره تركیبات نمك، چربی و كالری موجود در این‌گونه كباب‌ها به دست آوردند.

 

پژوهشگران در این تحقیق از كارمندان 76 شركت خواستند ،494 نوع كباب را آزمایش كنند.

 

نتایج آزمایش‌ها نشان می دهد ، نیمی از زنانی كه از این نوع كباب ها استفاده كرده اند، بیش از هزار كالری دریافت كرده بودند.

 

به گفته محققان : مقدار چربی اشباع شده و نمك موجود در برخی از نمونه‌های گرفته شده به تنهایی می‌تواند عاملی برای سرطان باشد.

 

بر اساس این تحقیق مقدار نمك موجود در یك پرس كباب تركی 98 درصد نمك مورد نیاز روزانه و مقدار چربی اشباع شده آن بیش از 148 درصد مقدار مورد نیاز روزانه هر فرد است.

 

بنا بر این پژوهش ، بیشتر كباب‌های آزمایش شده در هر پرس1990 كالری داشتند كه 95 درصد كالری مورد نیاز زنان را تامین می‌كنند.

 

این پژوهش نشان می دهد، یك وعده كباب تركی ، از نظر چربی اشباع شده 3 و نیم برابر و از نظر نمك ، 3 برابر نیاز روزانه یك فرد متوسط را تامین می كند كه خطری جدی برای سلامت فرد محسوب می شود.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *