اخبار
منبع :

 

تهران / واحد مركزی خبر / علمی و فرهنگی 1387/11/10

دانشمندان ایتالیایی صندلی جدیدی برای معلولین ساخته اند كه با قدرت فكر كار می كند.

به نوشته روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا برای حركت دادن این صندلی كه در ازمایشگاه هوش مصنوعی و ساخت روبوت انستیتو پلی تكنیك میلان ساخته شده فقط كافی است شخص تصمیم بگیرد و مسیر را مشخص كند.

این صندلی به دو گیرنده لیزری مجهز است كه موانع سر راه از جمله خودروها و عابران را تشخیص می دهند و با انها برخورد نمی كنند و دوربینی كه در ان قرار دارد مسیر درست را اعلام می كند.

به گفته طراح اصلی این صندلی الكترودهای موجود در كلاه مخصوصی كه به ویلچیر وصل است فعالیت الكترومغناطیسی نرونهای مغز را می خوانند و این علائم را به صورت فرمان به صندلی منتقل می كنند. این فرمان سپس به صورت كلماتی از قبیل اشپزخانه، حمام، اتاق پذیرایی و غیره روی صفحه نوری ثبت و دستور بلافاصله انجام می شود.

به این ترتیب معلولانی كه از این صندلی ویژه استفاده می كنند فقط باید روی یك مسیر خاص تمركز كنند تا صندلی به ان سمت شود.

طراحان این صندلی قصد دارند در اینده نزدیك اختراع جالب خود را به طور گسترده روانه بازار كنند و با قیمتی تنها ده درصد بیشتر از قیمت صندلیهای معمولی مخصوص معلولان در اختیار انها قرار دهند.

دانشمندان ایتالیایی همچنین قصد دارند دست مصنوعی بسازند كه با همین روش كارمی كند.

 


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *