اخبار
منبع :

دانشمند‌ان موفق به تولید نوعی رنگ فلزی محافظ و ارزان قیمت با قابلیت حفاظت از ابزار ارتباطاتی بی‌سیم شدند.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با گذر زمان، كاربری ابزار الكترونیكی و ارتباطات پر سرعت افزایش پیدا می‌كند و ابزار و تجهیزات قدیمی‌تر از رده خارج می‌شود، اما پژوهشگران معتقدند كه اگر این تجهیزات الكترونیكی حساس به پوشش‌های محافظتی مجهز باشند، هم طول عمر و كارایی بیشتری پیدا می‌كنند و هم در بسیاری از اماكن خاص و حساس مانند بیمارستان‌ها می‌توان از آنها استفاده كرد.

هم اكنون پژوهشگران ژاپنی موفق به ابداع یك پوشش رنگی جدید و غنی از فلز شده‌اند كه برای حفاظت از ابزار جدید و آسیب پذیر ارتباطاتی طراحی شده است.

محققان می‌گویند: تولید این رنگ محافظ بسیار به موقع صورت گرفته است، در حالی كه جدیدترین وسایل ارتباطات بی‌سیم از امواج الكترو مغناطیس با فركانس بالای 100 گیگا هرتز استفاده می‌كنند و هم اكنون بهترین ابزار جاذب امواج كه در سطح تجاری موجود هستند، تنها نیمی از این فركانس را می‌توانند جذب كنند. برای مثال 120 گیگا هرتز آن قدر سریع است كه می‌تواند سنگین‌ترین دیتاها را با سرعت كافی و در لحظه منتقل كند، با این تفاصیل محدود كردن امواج الكترومغناطیسی در شرایطی كه این فركانس‌ها میدان مغناطیسی ایجاد می‌كنند، توانایی مهمی محسوب می‌شود و در نتیجه تولید ماده‌ای كه جاذب این امواج باشد، حائز اهمیت است.

پوشش‌های محافظتی كه امروزه در بازار موجود هستند كارایی نسبتا كلی دارند و یا از مواد مرغوبی تهیه نشده‌اند.

پژوهشگران دانشگاه توكیو با شناسایی یك نوع جدید اكسید آلومینیوم ــ آهن موفق شدند تركیبی تولید كنند كه می‌تواند چهار برابر فركانس‌های موجود را جذب كند و نسبت به نمونه‌های قبلی كارایی فوق‌العاده‌تری دارد.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *