دانش آی آر
فيزيوتراپي در درمان التهابات ناحيه آرنج موثر است
تعداد بازدید : 695
محققان می گویند: برای درمان التهابات ناحیه آرنج كه اغلب از بازیكنان ورزش تنیس ایجاد می شود فیزیوتراپی یا كمی صبر كردن و استراحت دادن به دست موثرتر از تزریق كورتیزون است .
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری آلمان تحقیقات محققان استرالیایی نشان می دهد تزریق كورتیزون اگر چه در كوتاه مدت تاثیر گذار است اما در طولانی مدت تاثیر بدی بر هر 2 مفصل دیگر می گذارد .
بنابراین گزارش محققان دانشگاه كویینزلند با بررسی 200 بیمار دریافتند بیمارانی كه دست كم شش هفته فیزیوتراپی كردند و بعد در خانه نیز مدتی تمرینهای درمانی مشابه انجام دادند بهتر از گروهی كه كورتیزون تزریق می كردند فعالیت طبیعی و نرمال بدن خود را كم كم بازیافتند اگر چه ابتدا كورتیزون درمانی موفق تر به نظر می رسد.
بر این اساس بعد از گذشت شش هفته 78 درصد افرادی كه كورتیزون درمانی می شوند احساس بهبودی می كردند اما در گروه تحت فیزیوتراپی 65 درصد این افراد احساس بهبود می كردند.
اما با گذشت زمان این موفقیت درمانی بر عكس شد به طوری كه بعد از گذشت یك سال در 72 درصد افرادی كه كورتیزون درمانی می شدند ناراحتی ها و دردها بدتر شد. بر اساس این گزارش بیماران به دنبال بهبودی ظاهری و نسبی اولیه از دست خود به شدت كار می كشند و این در حالی است در گروهی كه فیزیوتراپی می شوند عوارض التهابی یا كاملا بهبود یافت یا بسیار بهتر از اول شد.
تاریخ درج : 1385/7/16
منبع خبر : www.yjconline.com/Negaresh_site/FullStory/?Id=176507
نام : شهر :