دانش آی آر
تحقيقات نشان مي دهد: آمادگي بيماران قبل از جراحي، اختلالات رواني و عصبي را در آنان كاهش مي دهد
تعداد بازدید : 629
تحقیقات نشان می دهد كه آمادگی بیماران قبل از عمل جراحی شیوع اختلالات روانی و عصبی از جمله اضطراب و افسردگی را در آنان كاهش می دهد.
 به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران؛ آذر هاشمی عضو مركز تحقیقات قلب و عروق دانشگاه علوم پزشكی تبریز در پژوهشی، آماده نمودن بیمار برای عمل جراحی قلب پرداخت.

وی در این پژوهش عنوان كرد:‌ عمل جراحی به عنوان یك رویداد پر استرس در زندگی هر فرد به شمار می آید و اغلب بیماران از نتیجه احتمالی عمل ترس دارند.

همچنین، در میان كادر درمانی، پرستاران در بهترین موقعیت شغلی جهت ارایه آمادگی های قبل از عمل هستند و یكی از جنبه های آمادگی برای عمل جراحی،‌ حمایت روحی و روانی از بیمار است.

بنابر این گزارش، برای كاهش اضطراب، تنها دادن اطلاعات واقعی كافی نیست، در واقع نیاز به حمایت روانی برای اغلب بیماران بیشتر از نیاز به دریافت اطلاعات است.

گفتنی است، برخورد با بیمار باید صادقانه باشد، در واقع هر تعاملی كه بین پرستار و بیمار صورت می گیرد گامی به سوی برقراری یك رابطه است كه هدف از ارتباط درمانی بین بیمار و كادر درمانی، فراهم آوردن آسایش و تقویت احساساتی مانند اطمینان و امنیت در بیمار است.
تاریخ درج : 1387/10/26
منبع خبر :
نام : شهر :