اخبار
منبع :
نخستین خودرو پرنده كه هم می‌تواند در هوا پرواز كند و هم قادر به حركت در روی زمین است برای آزمایش در ماه آینده میلادی آماده می‌شود.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این خودرو جدید می‌تواند طی 15 ثانیه وضعیت خود را از یك خودرو دو سرنشینه كه قادر به حركت بر روی جاده است به یك هواپیما كه می‌تواند در آسمان پرواز كند، تغییر دهد.

این خودرو اگر از پرواز آزمایشی ماه آینده با موفقیت بیرون آید، انتظار می‌رود كه در نمایشگاه به مدت حدود 18 ماه در معرض دید بازدیدكنندگان قرار گیرد.

نیروی محركه این خودرو كه توسط مهندسان سابق آژانس فضایی آمریكا (ناسا) طراحی شده است، توسط یك موتور 100bhp هم در روی زمین و هم در آسمان تامین می‌شود.

سازنده این خودرو، مهندس كالرل دیتریك نام دارد كه مدیریت شركت ترافیوجا را در ماساچوست بر عهده دارد.

وی درباره این مدل جدید خودرو پرنده می‌گوید: این وسیله نقلیه استثنایی از سوخت معمولی بدون سرب استفاده می‌كند و به لحاظ اندازه در داخل یك پاركینگ خانگی جای می‌گیرد.

دیتریك مدعی است كه خودرو ترافیوجا قادر خواهد بود كه فقط با یك مخزن بنزین منفرد با سرعت 115 مایل در ساعت تا بیش از 800 كیلومتر پرواز كند.

وی افزود: هر چند كه تاكنون در آزمایشات حداكثر با سرعت 90 مایل در ساعت پرواز كرده و فعلا از این سرعت فراتر نرفته است.

دیتریك همچنین خاطر نشان كرد: این خودرو در واقع نخستین نمونه از یك طراحی منسجم است كه در آن بالها به طور خودكار جمع می‌شوند و تمام بخشهای مختلف تنها در یك وسیله نقلیه جای می‌گیرد.

به گفته رسانه‌ها ، در حال حاضر آلاسكا تنها منطقه در آمریكا است كه پرواز از روی جاده در آن قانونی است.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *