اخبار
منبع :
پایدارترین فرآیند سرد شدن اقلیم زمین به دنبال دو رویداد فوران عظیم آتشفشانی در سال های 1809 و 1815 به وقوع پیوسته كه درجه حرارت استوایی تنزل یافت.
اقلیم شناسان نشان داده اند كه فوران های آتشفشانی بزرگ طی 450 سال گذشته آب و هوای مناطق حاره را به طور موقت خنك كرده است.
پژوهشگران رصدخانه زمینی دانشگاه كلمبیا نشان داده اند برخی فوران های آتشفشانی سده های اخیر كمك مهمی به خنك كردن آب و هوای مناطق استوایی كرده است اما چنین تاثیراتی تحت الشعاع افزایش درجه حرارت های جهانی در خلال قرن بیستم نادیده گرفته شده اند.
دانشمندان پیش از این پذیرفته بودند كه طی سده های اخیر، فوران های عظیم در عرض های جغرافیایی بالاتر، درجه حرارت را پایین آورده است زیرا ذرات آتشفشانی باعث بازتاب نور خورشید به سوی فضا شده اند. مثال بارز این پدیده فوران عظیم آتشفشان تامبورای اندونزی در سال 1816 است كه به سال بدون تابستان مشهور شد و درجه حرارت پایین موجب از دست رفتن محصولات كشاورزی در اروپای شمالی و شرق امریكای شمالی شد.
محققان با تجزیه و تحلیل حلقه های رشد درختان، هسته های یخی یخچال های طبیعی و مرجان های برداشت شده از ناحیه گسترده ای از مناطق حاره پی برده اند كه با سرد شدن محیط، نه تنها درختان به رشد كمتر گرایش می یابند بلكه ایزوتوپ های اكسیژن در مرجان ها و یخ منجمد ممكن است تغییر كنند.
تحقیق دانشمندان بر اساس نمونه های گرفته شده در فاصله زمانی سال های 1546 تا 1998 است كه گستره ای وسیع از نپال تا اندونزی و از میان اقیانوس های آرام و هند و كوه های آند را شامل می شود و علاوه بر موارد جمع آوری شده از آرشیو سایر دانشمندان نیز استفاده شده است.
داده های دانشمندان نشان می دهد پایدارترین فرآیند سرد شدن اقلیم زمین به دنبال دو رویداد فوران عظیم آتشفشانی در سال های 1809 و 1815 به وقوع پیوسته كه در نتیجه آن درجه حرارت استوایی به میزان هشتاد و چهار صدم درصد درجه سانتیگراد تنزل یافت.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM