دانش آی آر
تحول در شيوه حركت معلولان با استفاده از لباس روباتيك
تعداد بازدید : 723
قیمت واقعی این لباس تاكنون اعلام نشده است با این حال سازندگان قیمت آن را با هزینه استفاده از یك ویلچر معمولی برابر دانسته اند.
محققان یكی از موسسات تجهیزات پزشكی موفق به تولید و آزمایش لباس روباتیكی شده اند كه می تواند به شكلی موثر در حركت كردن و راه رفتن به افراد معلول كمك كند.
استفاده از لباس روباتیكی كه به تازگی ابداع و تولید شده است می تواند زندگی معلولان را به شكلی قابل توجه متحول ساخته و به آنها توانایی راه رفتن را اعطا كند.
این روبات كه "ریواك" نام دارد عملكردی مشابه اسكلت بدن را دارد. به این معنی كه این لباس از دو پای سبك وزن و مكانیكی به همراه تعداد زیادی از حسگرهای پیچیده تشكیل شده است.
همچنین سیستم اصلی كنترل این دستگاه درون دستگاهی كوله پشتی مانند قرار گرفته است. این سیستم تجهیزات طبی موجود در لباس را به منظور شناسایی قدم های بعدی فرد راهنمایی می كند.
افراد معلول با استفاده از این سیستم و به همراهی عصاهای مخصوص می توانند به راحتی حركاتی از قبیل راه رفتن، خم شدن، نشستن و حتی از پله بالا رفتن را انجام دهند.
به گفته مخترعان این سیستم، دوره های آزمایشی نهایی استفاده از این لباس روباتیك در آمریكا و اروپا به انجام خواهد رسید و در صورت كسب تاییدیه های مورد نیاز تا سال 2010 افراد نیازمند می توانند از این لباس در حركات مختلف خود استفاده كنند.
قیمت واقعی این لباس تاكنون اعلام نشده است با این حال سازندگان قیمت آن را با هزینه استفاده از یك ویلچر معمولی برابر دانسته اند.
تاریخ درج : 1387/10/22
منبع خبر :
نام : شهر :