اخبار
منبع :
جام جم آنلاین: ایده استفاده از درختان و محصولات آنها در صنایعی نظیر خودروسازی مفهوم جذابی در دنیای فناوریهای نوین به حساب می آید كه به شدت مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است.
دانشمندان دانشگاه بیلور در تگزاس به عنوان یكی از اصلی ترین پیشگامان استفاده از محصولات درختی در صنایع خودروسازی به شمار می آیند. در این راستا آنها تلاش جدی خود را برای استفاده از نارگیل در ساخت بخشهای مختلف خودروها آغاز كرده اند.

این تیم تحقیقاتی در تازه ترین ابداعات خود از طراحی و ساخت بخشهای مختلف خودرو نظیر بوش های سرسیلندری، كف خودرو و بخشهای داخلی از نارگیل خبر داده اند. آنچه كه این محققان موفق به ارائه آن شده اند استفاده از فیبرهایی است كه از بخش خارجی نارگیلها گرفته شده و به عنوان جایگزینی مطمئن برای فیبرهای پلی استری كه هم اكنون در خودروها مورد استفاده قرار می گیرند، مطرح است.

به عقیده دانشمندان استفاده از این تكنیك نوین از قابلیتهای بالایی برخوردار است زیرا نارگیل به عنوان منبع تجدیدپذیر و فراوانی در تقریبا تمامی كشورهای نزدیك به منطقه استوا از جمله فیلیپین، اندونزی و هند به حساب می آید.

نكته جالب در این خصوص این است كه همواره فیبرهای خارجی نارگیلها به عنوان دورریز تلقی می شوند و این مسئله می تواند به عنوان تهدیدی جدی برای سلامت انسانی به حساب آید.

در كشوری نظیر غنا فیبرهای دور ریخته شده در كانالها به سرعت آب را به خود كشیده و به محل مناسبی برای زندگی پشه ها تبدیل می شوند اما اكنون فرصت مناسبی برای استفاده از آنها به عنوان محصولی مطمئن در صنایع خودروسازی به دست آمده است.

محققان معتقدند استفاده از نارگیل در صنایع خودروسازی می تواند نوید دهنده ارائه مواد كامپوزیتی (تركیبی) سبك و مطمئنی باشد. البته آنها برای افزایش این اطمینان خاطر فیبرهای پلی پروپیلن را نیز با فیبرهای نارگیل تركیب می كنند تا بتوان اشكال مورد نظر را در زیر فشار به راحتی تولید كرد.

بررسی ها و آزمایشات صورت گرفته حاكی از قابل اطمینان بودن این تكنیك در تولید بخشهای مختلف خودرو است. فیبرهای نارگیلی به راحتی نسوخته و در عین حال بخارات سمی تولید نمی كنند. این فاكتورها به عنوان فاكتورهای كلیدی در آزمایشات خودرو به حساب می آیند.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *