اخبار
منبع :
متخصص زنان و زایمان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی گفت: براساس گزارش وزارت بهداشت، شیوع سزارین در كشور با بیش از 41 درصد، سه برابر بیش از آمارهای جهانی است.
به گزارش شبكه خبر به نقل از ایرنا؛ خانم صفارزاده افزود: فقط 15 درصد زایمان ها نیاز به مداخله درمانی دارد و باید به صورت سزارین انجام شود ولی بیشتر مردم تصور می كنند ضریب هوشی نوزادانی كه به صورت سزارین متولد می شوند بالاتر از نوزادان با زایمان طبیعی است.

صفار زاده گفت :سزارین عوارضی همچون فلج اعصاب بازویی، شكستگی جمجمه و سایر استخوان ها، آسیب دیدن مثانه و روده ها را در پی دارد و عفونت های رحمی و دستگاه ادراری با شیوع 12 درصد، از شایع ترین عوارض سزارین هستند.

وی تصریح كرد: سزارین نه تنها دارای خطرات و عوارض ناشی از اعمال جراحی و بیهوشی است بلكه به علت بستری طولانی مدت پس از زایمان، بازگشت به فعالیت های عادی، طولانی تر خواهد بود و علاوه بر آن هزینه های گزاف لوازم جراحی، اتاق عمل و بستری طولانی مدت در بیمارستان، بار مالی زیادی را به خانواده ها و جامعه تحمیل می كند.

این متخصص زنان و زایمان بر اطلاع رسانی گسترده از سوی دست اندركاران بهداشت و درمان كشور در زمینه ترغیب زنان به سمت زایمان طبیعی تاكید كرد و گفت: امروزه روش های جدیدی تحت عنوان زایمان بدون درد كه هیچ گونه عوارضی را برای جنین و مادر ندارد، وجود دارد كه باید زنان را در این باره آگاه كرد.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM