اخبار
منبع :
یافته‌های پژوهشگران حاكی است كه زایمان به روش سزارین علاوه بر خطراتی كه برای مادران دارد، بر الگوی شیردهی مادر پس از زایمان هم اثرات منفی گذاشته و سلامت كودك را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به گزارش سرویس پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علوم پزشكی تهران، این پژوهش توسط علی دلشاد نوقابی و مهدی مشكی در زمینه­ی تخصصی پرستاری در دانشگاه علوم پزشكی گناباد با هدف بررسی الگوی شیردهی مادران پس از زایمان طبیعی و سزارین صورت گرفته است.

زایمان به روش سزارین علاوه بر خطراتی كه برای مادران دارد می تواند برالگوی شیردهی مادر پس از زایمان اثرات منفی گذاشته و سلامت كودك را تحت تأثیر قرار دهد.

براساس یافته های این بررسی قطع كامل شیردهی در مادران سزارین شده حدود سه برابر مادرانی بود كه به طور طبیعی زایمان كرده بودند.

در این پژوهش، 2/39 درصد از مادران به روش سزارین و 8/60 درصد به روش طبیعی زایمان كرده بودند كه 14 درصد از مادران مورد بررسی شاغل و 86 درصد خانه دار بودند.

نتایج بررسی بیانگر این است كه متأسفانه مادران با سطح سواد بالاتر بیشتر متقاضی سزارین هستند.

گفتنی است كه زایمان سزارین علاوه بر مشكلات بالفعل از قبیل عفونت و عوارض داروهای هوشبری می‌تواند عوارض بالقوه‌ای نیز در آینده برای مادر و كودك در پی داشته باشد.

در پایان این پژوهش، محققان برنامه‌ریزی مناسب جهت كاهش سزارین‌های غیر ضروری و كمك به ارتقای سلامت مادر و كودك را به عنوان یكی از اقدامات اساسی برنامه­های بهداشت مادر و كودك توصیه كرده‌اند.


طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM