دانش آی آر
به همت موسسه مطالعه و خلاقيت كودك و نوجوان؛ آزمون سراسري سنجش استعداد كودكان و نوجوانان در كشور برگزار مي‌شود
تعداد بازدید : 1070
مدیرعامل موسسه مطالعه و خلاقیت كودك و نوجوان گفت: آزمون سراسری در بین كودكان 3 تا 15 سال برای سنجش و كشف استعداد كودكان و نوجوانان و حمایت از آنان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دكتر حسن كیان در جمع خبرنگاران در تشریح نحوه برگزاری این آزمون افزود: این آزمون در 5 گروه كلی تجربی، هنری، ریاضی و فنی، ورزشی و انسانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری نخستین دوره این آزمون سراسری در شهریور امسال با حضور بیش از 20هزار كودك و نوجوان از سراسر كشور گفت: طی این آزمون 2 هزار كودك مستعد و خلاق شناسایی شدند كه هم‌اكنون تحت پوشش حمایت‌های ویژه علمی و تربیتی این موسسه قرار دارند.

مدیرعامل موسسه مطالعه و خلاقیت كودك و نوجوان افزود: از مهمترین برنامه‌های این موسسه شكوفایی استعدادهاست كه در قالب برنامه‌های ویژه تدوین و اجرا می‌شود.

كیان با اشاره به این كه از شركت‌كنندگان در این دوره 17نوع تست در بخش های مختلف گرفته می شود، گفت: آزمون شركت كنندگان در وب سایت موسسه اعلام شده و از این تعداد 2 هزار نفری كه دارای بیشترین استعداد و خلاقیت بوده‌اند برای شركت در دوره‌های تكمیلی پرورش و شكوفایی استعدادهای این موسسه شركت می‌كنند.

به گفته مدیرعامل موسسه مطالعه و خلاقیت كودكان، آزمون‌ها و روش‌های این موسسه همگی برگرفته از روش‌های متدهای علمی روز دنیا و موسسات پژوهشی برتر و فعال دنیا در زمینه استعدادیابی كودكان است.

وی شناسایی استعداد و خلاقیت كودكان را موجب شناخت مسیر علاقه و استعداد كودك و سرمایه‌گذاری بر روی آن تا رسیدن به هدف متعالی برای آینده كودك برشمرد وافزود: این مركز كودكان نخبه و مستعدی را كه در جریان آزمون ها شناسایی می كند به صورت بورسیه درآورده و تحت حمایت های ویژه قرار می‌دهد به طوری كه هم‌اكنون حدود 70 كودك بورسیه این موسسه هستند.

كیان با اشاره به فعالیت 22 نمایندگی این موسسه در شهرهای مختلف كشور گفت: تمامی افرادی كه در این آزمون‌ها پذیرفته و استعداد آنها شناسایی می‌شود به صورت ماهیانه و دوره ای در كلاس های آموزشی حضوری و یا مكاتبه ای این موسسه شركت می كنند.

به گفته وی مراحل آموزشی و پرورشی این موسسه در قالب سه دوره در مجموع 15ماه انجام می شود.

كیان گفت: مرحله بعدی آزمون كشف استعداد این موسسه اسفندماه امسال برگزار می شود و علاقه‌مندان برای كشف و شناسایی استعداد كودكان و نوجوانان 3 تا 15ساله خود می توانند تا اول بهمن ماه امسال از طریق وب سایت موسسه به نشانی www.kodakiq.ir مراجعه و یا از طریق آگهی‌های موسسه در جراید و روزنامه های كثیرالانتشار اقدام كنند.هزینه شركت در آزمون و ثبت نام برای دوره های این موسسه 120هزار ریال است.

مدیرعامل موسسه مطالعه و خلاقیت كودك و نوجوان گفت: نتایج آزمون این دوره اردیبهشت ماه سال آینده اعلام و بیش از 20 هزار كودك در این مرحله شناسایی و جذب خواهند شد.

كیان با بیان این كه متاسفانه در كشور ما مركزی برای شناسایی و پرورش استعداد كودكان وجود ندارد، افزود: این موسسه برای نخستین بار در كشور اقدام به راه‌اندازی باشگاه دانش‌آموزان خلاق كرده كه دانش‌آموزان در حین تحصیل با حضور در این باشگاه به پرورش استعداد و خلاقیت خود بپردازند.

وی در پایان یادآورشد: انجام آزمایش ها و پژوهش های لازم از طریق كودك و نوجوان دارای استعداد مهمترین راهكار این موسسه برای پرورش و شكوفایی استعدادهاست.

تاریخ درج : 1387/10/17
منبع خبر :
نام : شهر :
   
 
فاطمه سادات رضوى مشهد
سلام .براى کودک يک ساله هم تست داريد مکان و شماره تلفن لطفا ممنون.تلفن منم 09354668790