اخبار
منبع :
رصدخانه زمینی ناسا برای نمایش تغییراتی كه در سال 2008 میلادی بر سطح زمین ایجاد شده است از نقاط مختلف جهان تصاویری شگفت‌انگیز را به ثبت رسانده است.

به گزارش مهر، رصدخانه زمینی سازمان ناسا در سال 2008 تصاویر بسیار زیبایی را از سطح كره زمین، از پشته‌های ابر بر فراز دریای خزر تا جنگلهای بولیوی به ثبت رسانده است.

به گفته مقامات ناسا، تاسیس رصد خانه زمین به سال 1999 میلادی بازگشته و هدف از ساخت چنین تجهیزاتی توسط این سازمان، دستیابی به تصاویری جدید از تغییراتی است كه بشر در كنار طبیعت بر روی زمین ایجاد می‌كنند.

برای مثال یكی از این تصاویر تصویری از طوفان شن در سواحل موروكو است كه به گفته ناسا این طوفان در اثر القای فشار بیش از حد بر روی سطح این قسمت از زمین، مانند تخریب بافتهای گیاهی توسط انسانها و چریدن جانوران، به وجود آمده است.

در تصویری دیگر كه در ماه مارس و از صفحه یخی ویلكینز در آنتراكتیكا به ثبت رسیده است اندازه جدید آن را در ابعاد 41 كیلومتر در 5/2 كیلومتر نشان می‌دهد كه در حال خرد شدن و فرو ریختن در آب دریا است.

از دیگر تصویرهای قابل توجه در این سری از تصاویر می‌توان به تصویر شهر توكیو در شب اشاره كرد كه به صفحه مدار الكتریكی عظیمی شباهت دارد.

براساس گزارش ناسا تمامی این تصاویر بی‌نظیر كه تغییرات سطحی زمین را در سال 2008 به خوبی نمایان خواهند كرد در سایت رصدخانه زمینی ناسا به صورت رایگان در دسترس خواهد بود.طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM