اخبار
منبع :
 شركت Rinspeed طرح سالانه اتومبیل های نمونه خود را به صورت اتومبیلی ارائه كرد كه توانایی تغییر شكل را داشته و می تواند از ساختاری تك سرنشینه به اتومبیلی سه سرنشینه تغییر شكل دهد.
 به گزارش مهر، طی سه دهه اخیر شركت سوئیسی Rinspeed به صورت سالانه به ارائه طرحی جدید و خلاقانه از یك اتومبیل می پردازد كه این طرح ها در نمایشگاه اتومبیل ژنو ارائه می شوند.

تولید اتومبیل های سفارشی مانند پورشه شیوه اصلی درآمد زایی این شركت است اما تركیب خلاقیت و تكنولوژی به منظور طرح اتومبیلهای نمونه و خاص را می توان به عنوان یكی از هنرهای این شركت به شمار آورد.

طرحی كه این شركت طی سال اخیر ارائه كرده است iChange نام داشته و دارای خصوصیات و توانایی های ویژه به منظور تغییر شكل است. به این معنی كه این اتومبیل می تواند از یك اتومبیل باریك و تك سرنشینه به یك اتومبیل ورزشی سه سرنشینه تغییر شكل دهد.

این اتومبیل با كمك گرفتن از وزن كم و بازده آیرودینامیكی بالا، از تمام انرژی نیروی محركه 130 كیلو واتی خود استفاده می كند. جزئیات چگونگی تغییر شكل اتومبیل iChange تا كنون فاش نشده است اما اطلاعاتی كه از طرح های اولیه این اتومبیل به دست آمده است نشان می دهد با بالا رفتن سقف یكپارچه این اتومبیل فضای كافی برای جا گرفتن دو مسافر دیگر در پشت سر راننده ایجاد خواهد شد.

به گفته طراح این اتومبیل فرانك ریندرنخت، در صورتیكه انسان بخواهد سیستم حمل و نقل را در آینده تحت كنترل خود درآورد، نیازمند ایجاد تغییر و بازبینی ساختار اتومبیلها متناسب با نیازها و وضعیت زیست محیطی موجود است.

تولید نمونه اولیه اتومبیل iChange تا سال آینده تحقق یافته واین نمونه در هفتاد و نهمین نمایشگاه بین المللی اتومبیل ژنو كه از 5 الی 15 مارچ 2009 میلادی برگزار خواهد شد ، ارائه می شود.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *