اخبار
منبع :
با توجه به آمار بالای سزارین در كشور و عوارض ناشی از آن باید تا حد امكان از انجام سزارین در مادران باردار خودداری كرد. برای تحقق این امر نیازمند فرهنگ سازی و آموزش مادران هستیم.
 زهرا مدرسی متخصص مامایی و عضو شورای عالی سازمان نظام پزشكی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: عمل سزارین عوارضی چون تنگی نفس، انواع عفونت ها و حتی مرگ در حین بیهوشی را به دنبال دارد. ضمن آنكه بارداری و زایمان امری طبیعی است و باید تولد نوزاد نیز به صورت طبیعی و فیزیولوژی انجام شود.

وی ادامه داد: هم اكنون مادران باردار به خاطر ترس از زایمان طبیعی خودداری می كنند تا حد امكان به انجام سزارین روی می آورند. مساله دیگری كه سبب شده آمار سزارین در كشور افزایش یابد بعد مادی عمل سزارین است كه سود زیادی برای متخصصان زنان و زایمان دارد.

مدرسی خاطر نشان كرد: هم اكنون در برخی از استان ها نسبت به انجام زایمان طبیعی اقداماتی چون برگزاری كلاس های آماده سازی مادران برای انجام زایمان طبیعی صورت گرفته است. در این كلاس ها آموزش های لازم برای كاهش استرس مادر و آشنایی او با عواقب مطلوب انجام زایمان طبیعی داده می شود.

وی خاطر نشان كرد: باید تا حد امكان از انجام سزارین خودداری شود و با آموزش های لازم مادران باردار را به زایمان طبیعی تشویق كنیم.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازیجدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *

 
سیستم تعمیر و نگهداری بهبود - PM