دانش آی آر
محقق دانشگاه تربيت معلم سبزوار داراي رتبه برتر در سطح جهاني شد
تعداد بازدید : 936
محقق جوان فیزیك، پزشكی دانشگاه تربیت معلم سبزوار رتبه برتر جهانی را از سوی سازمان بین المللی فیزیك پزشكی كسب نموده است.
 دكتر حدادنیا معاون پژوهشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه تربیت معلم سبزوار در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: دانشگاه تربیت معلم سبزوار طی سال های گذشته در زمینه های مختلف فعالیت های خوبی انجام داده است.

وی گفت: دانشگاه ما طی سه سال گذشته تعداد رشته های تحصیلات تكمیلی را از شش رشته به 14 رشته وتعداد دانشجویان را از پنج هزار نفر به هفت هزار دانشجو افزایش داده است.

دكتر حدادنیا یادآور شد: فعالیت های پژوهشی دانشگاه نیز از رشد خوبی برخوردار بوده كه طرح اتوماسیون توزیع نیروی برق برای اولین بار در كشور توسط این دانشگاه انجام و به مرحله صنعتی رسید و با چندین شركت از جمله توزیع نیروی برق خراسان قراردادهایی داشتیم.

وی طرح تولید دانش فنی میل لنگ و طرح تولید آب مغناطیسی را از دیگر طرح های پژوهشی این دانشگاه عنوان كرد و گفت: تولید آب مغناطیسی كه در تولید محصولات متعدد كشور اثرگذار بوده و در جشنواره های ژنو و كره رتبه هایی را كسب كرده، از جمله طرح های موفق دانشگاه بوده است.

معاون آموزشی دانشگاه تربیت معلم سبزوار اضافه كرد: یكی از محققین این دانشگاه از سوی سازمان بین المللی فیزیك، پزشكی به عنوان محقق جوان برتر در سطح جهان معرفی شده است و در سطح فرهنگی در ارزیابی های وزارت علوم این دانشگاه جزو ده دانشگاه اول است.
تاریخ درج : 1387/10/10
منبع خبر :
نام : شهر :