دانش آی آر
خانواده محبوب ترين بناي هستي است
تعداد بازدید : 626
رییس انجمن اولیا و مربیان ایران گفت: خانواده تنها نهاد فطری و طبیعی بشر در گستره هستی، نهادی بی همتا و بلكه محبوب ترین بنای هستی است.
به گزارش خبرنگار ما، غلامعلی افروز در همایش علمی روز خانواده افزود: خانواده از دو ركن زن و شوهر تشكیل شده و فرزند هدیه ای است كه به خانواده اعطا می شود.
وی با بیان این كه نباید هیچگاه سخن از فرزند سالاری به میان آورد،‌ اضافه كرد: نباید بهانه ازدواج را بهره مندی از فرزند عنوان و كودكان را دچار منت كرد.
افروز گفت: خانواده مخلوق خالق زوج آفرین و مسجد، اداره و كارخانه برای خانواده است و هم عرض آن نیست.
وی گفت: خداوند، حتی جمادات و نباتات را زوج آفریده و حكمت خالق بر آن است كه مخلوقات با قابلیت عروس و داماد آفریده شوند.
افروز افزود: بشر می تواند جنسیت فرزند را تشخیص دهد اما نمی تواند آن را تعیین كند و این در حوزه اختیار خداست.
رییس انجمن اولیا و مربیان ایران، فرزند را به عنوان هبه یعنی آمیزه ای از هدیه و امانت دانست و تأكید كرد: فرزند آوری الزام نیست و هیچ امتیاز و افتخاری ندارد اما فرزند پروری رسالت است.
افروز خانواده مطلوب را خانواده دارای آرامش عنوان و اضافه كرد: زن و شوهر در اندیشه تحقق غایت زوجیت هستند و تنها هدف ازدواج، آرامش به مفهوم خوشبختی است.
رییس انجمن اولیاء و مربیان كشور گفت: خانواده مقدس ترین نهادی است كه جامعه را می سازد و از وجود پلیس و قوه قضائیه بی نیاز می كند.
وی با قدردانی از عملكرد فرهنگی نیروی انتظامی افزود: پلیس كنونی ما صبغه فرهنگی قوی و سهم گسترده و مؤثری در تعالی فرهنگ دارد.
افروز گفت: قشنگ ترین خانواده در همه جنبه های آن در جهان خانواده ایرانی است و كامل ترین خانواده هستی؛ علی (ع) و زهرا (س) هستند كه الگوی كامل خانواده برای همه عصرها محسوب می شوند.
وی افزود: مشكل ما این است كه نتوانسته ایم به طور شایسته خانواده مطلوب و ارزشی را ترسیم كنیم.
رییس انجمن اولیا و مربیان ایران با تأكید بر نقش مؤثر رسانه ملی در این باره تصریح كرد: سازمان صدا و سیما به حق از نظر ارزشی همتا ندارد و از بهترین رسانه های جهان است اما باید برای ترسیم سیمای خانواده مطلوب و متعادل بیش از پیش تلاش شود.
وی توجه بیشتر به ارزش های خانواده را در مجموعه های تلویزیونی خواستار شد.
افروز گفت: اكتفا كردن به آموزش فرزندان برای شركت در آزمون سراسری و نحوه درست تست زدن، نادرست است و باید مطابق با فطرت، فرزندان را درست پرورش دهیم.
رییس انجمن اولیا و مربیان ایران با قدردانی از نیروی انتظامی به علت ایجاد مراكز مشاوره ازدواج و خانواده تأكید كرد: باید آنچنان مطلوب عمل كنیم كه انتخاب دقیق و ازدواج آسان داشته باشیم.
 
تاریخ درج : 1387/10/5
منبع خبر :
نام : شهر :