اخبار
منبع :
اولین كشتی باری جهان كه بخشی از انرژی خود را از نور خورشید دریافت می‌كند،‌ جمعه ?? دسامبر (?? آذر) به آب انداخته شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه ساخت این كشتی كه برای حمل اتومبیل‌های صادراتی ژاپن به كار می‌رود، به هدف كاهش هزینه‌های سوخت و كاهش خروج گازهای هیدروكربنی به جو انجام گرفته است.

این كشتی باری كه اورجیا لیدر نام دارد، بوسیله خط كشتیرانی نیپون یوسن كی كی و شركت توزیع كننده نفت، نیپون اویل، ساخته شده است. از یك حوضچه در شهر كوبه در غرب ژاپن به آب انداخت شد.

به گفته مسئولان شركت‌های سازنده، این كشتی باربری بزگ كه توانایی حمل ???? اتومبیل را دارد، به ??? صفحه خورشیدی مجهز است كه ??? میلیون ین (?.?? میلیون دلار) خرج برداشته‌اند.

این كشتی در ابتدا برای حمل وسائل نقلیه‌ ساخت شركت اصلی اتومبیل‌سازی ژاپن، تویوتا، كه برای فروش به كشورهای خارجی فرستاده می‌شوند، به كار می‌رود.

مقامات شركت‌ سازنده می‌گویند كه این كشتی ????? تنی و ??? متری اولین كشتی بزرگ در جهان است كه دارای سیستم رانش بر اساس انرژی خورشیدی است. تا به حال استفاده از انرژی خورشیدی در كشتی‌ها برای تامین انرژی برای روشنایی و كابین خدمه بوده است.

این سیستم نیروی خورشیدی می‌تواند كه ?? كیلووات انرژی تولید كند، كه در ابتدا تنها ?.? درصد از انرژی مصرفی برای رانش این كشتی را فراهم خواهد آورد، اما به گفته مقامات شركت سازنده، آنها امیدوارند این نسبت را بالا ببرند.

صنعت كشتی‌سازی تحت فشار فزاینده بود است در تلاش‌ها برای مقابله با گرمایش جهانی، كه گازهای هیدروكربنی در آن مقصر دانسته می‌‌شوند، مشاركت جوید.

تخمین‌ها حاكی از آن است كه حمل و نقل دریایی مسئول حدود ?.? تا ?.? درصد از خروج گازهای گلخانه‌ای به جو است. اما این صنعت به علت ماهیت بین‌المللی‌اش تا به حال عمدتا تحت نظارت مقرراتی در این مورد نبوده است.

نیپون یوسن، بزرگترین شركت كشتیرانی ژاپن هدف به نصف رساندن مصرف سوخت و خروج دی‌اكسید كربن را تا سال ???? برای خود تعیین كرده است.

طراحی وب سایتفروشگاه اینترنتیطراحی فروشگاه اینترنتیسیستم مدیریت تعمیر و نگهداریسامانه تعمیر و نگهداری PM سامانه جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم جمع آوری شناسنامه کامپیوتر سیستم مدیریت کلان IT طراحی وب سایت آزانس املاک وب سایت مشاورین املاک طراحی پورتال سازمانی سامانه تجمیع پاساژ آنلاین پاساژ مجازی

جدیدترین اخبار

نام : *

پیغام : *